Գլոբալ էկոլոգիական հիմնադրամի աջակցությամբ Շրջակա միջավայրի նախարարությունը նախատեսում է պետական կառույցների ծառայողական մեքենաները փոխարինել էլեկտրականներով:
Մեքենաների պահպանման, շահագործման և վառելիքի ծախսը կրճատելու նպատակով, աստիճանաբար անցում կկատարվի էլեկտրական մեքենաների շահագործմանը։
Ծրագրի ընդհանուր բյուջեն մոտ $5․4 միլիոն է, որից $4.5 մլն-ն կառավարությունը ծրագրում է ներդնել հարկային և մաքսային արտոնությունների տեսքով:
Ծրագրի շրջանակում կառավարության կարիքների համար ձեռք կբերվի էլեկտրական շարժիչով 12 մեքենա, կկառուցվի էլեկտրամեքենաների համար նախատեսված էլեկտրական սնուցման 2 կայան։
2018 թվականից, և մինչև օրս վարչապետի աշխատակազմը, Ազգային ժողովն ու նախարարությունները միասին կրճատել են 172 մեքենա:

20 Октябрь 2021 - 10:47 AMT
В Армении государственные структуры перейдут на эксплуатацию электромобилей. Об этом сообщает пресс-служба министерства окружающей среды РА.
Сообщается, что с 2018 года до сегодняшнего дня аппарат премьер-министра, парламента и министерства сократили эксплуатацию 172 автомобилей. С целью сокращения расходов на содержание, эксплуатацию и топливо автомобилей постепенно будет совершен переход на эксплуатацию электромобилей.
Программа будет осуществлена при содействии Глобального экологического фонда. Общая стоимость программы составляет около $5.4 млн, из которых $4.5 млн правительство Армении планирует внедрить в виде налоговых и таможенных льгот.
В рамках программы для нужд правительства будет приобретено также 12 автомобилей с электрическим двигателем, будут построены две станции зарядки для электромобилей.