25 Մարտ 2009 - 14:06 AMT
Համաշխարհային ճգնաժամի պայմաններում ընկերությունները բարձրացնում են մատուցվող ծառայությունների վճարը, բայց Vivacell-MTS-ը չի ծրագրում բարձրացնել վճարները: Այդ մասին չորեքշաբթի օրը լրագրողներին է հայտնել Vivacell-MTS-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Հիրիկյանը: «Վճարների իջեցման համար կձեռնարկվեն բոլոր քայլերը, ինչը թույլ կտա ծառայություններն ավելի հասանելի դարձնել ընկերության բաժանորդների համար»,- ասել է Հիրիկյանը:
Ռալֆ Հիրիկյանը տեղեկացրել է, որ ընկերությունն ամեն ամիս նոր ծառայություններ է մատուցում, եւ քանի որ 2009թ. սպասվում է բավական հարուստ ծրագիր, ապա յուրաքանչյուր 10-15 օրը մեկ Vivacell-MTS-ը նորույթներ է առաջարկելու շուկայում:
Համաշխարհային ֆինանսա-տնտեսական ճգնաժամն անդրադարձել է նաեւ ընկերության գործունեության վրա: Գլխավոր տնօրենի խոսքով, 2008թ. չորրոդ եռամսյակում ընկերության եկամուտը իջել էր 13%-ով` ի համեմատ այդ շրջանի սկզբին, իսկ 2009թ. առաջին եռամսյակի արդյունքները գտնվում են ամփոփման գործընթացում:
Դրա հետ մեկտեղ, Հիրիկյանը նշել է, որ տվյալների համաձայն այսօր ընկերության բաժանորդների թիվն արդեն կազմում է 2,065 մլն, մինչդեռ փետրվարին 2,05 մլն էր:
Vivacell-MTS-ը Հայաստանի առաջատար բջջային օպերատորն է: Vivacell-MTS-ի բաժնետոմսերի 80%-ին տիրում է Ռուսաստանի եւ ԱՊՀ խոշորագույն բջջային օպերատոր «Բջջային համակարգեր» (MTS) ԲԲԸ-ն, մնացած 20% պատկանում է Fattouch Group լիբանանյան ներդրումային խմբին:

25 Март 2009 - 14:06 AMT
В условиях мирового кризиса многие компании повышают тарифы на предоставляемые услуги, однако VivaCell-MTS повышать тарифы не планирует. Об этом в среду журналистам сообщил генеральный директор VivaCell-MTS Ральф Йирикян. «Все шаги будут предприниматься для снижения тарифов, что позволит сделать услуги более доступными для абонентов компании», – сказал Йирикян.
Ральф Йирикян проинформировал, что компания ежемесячно предоставляет новые услуги, и поскольку на 2009 год ожидается достаточно богатая программа, то каждые 10-15 дней VivaCell-MTS будет предлагать новинки на рынке.
Мировой финансово-экономический кризис отразился и на деятельности компании. По словам гендиректора, доход компании в четвертом квартале 2008 года на 13% снизился по сравнению с началом указанного периода, а результаты первой четверти 2009 года находятс в процессе подведения итогов.
При этом Йирикян отметил, что по данным на сегодняшний день число абонентов компании уже составляет 2,065 млн., против 2,05 на конец февраля.
VivaCell-MTS – ведущий оператор мобильной связи в Армении. Владельцем 80% акций VivaCell-MTS является крупнейший оператор сотовой связи в России и СНГ – ОАО «Мобильные Телесистемы» (МТС), остальные 20% принадлежат ливанской инвестиционной группе Fattouch Group.