2009թ. մարտի 16-ից ՊրոԿրեդիտ Բանկում մեկնարկել է դրամային ավանդների նոր գարնանային ակցիա։ Ինչպես հաղորդում է Բանկի մամլո ծառայությունը, այժմ դրամային ավանդների համար գործում է մինչեւ 12% տարեկան տոկոսադրույք, իսկ ավանդի նվազագույն ժամկետը սկսվում է մեկ ամսից։ Հաճախորդների համար առավել բարենպաստ պայմաններ ստեղծելու նպատակով` ավանդի նվազագույն շեմը սկսվում է 30 000 ՀՀ դրամից։ Այս պրոդուկտը միտված է խթանելու մեր երկրում խնայողության մշակույթը եւ նպաստելու ձեռնարկությունների ու տնային տնտեսությունների ամրապնդմանը։
Հաղորդագրության համաձայն, դա բանկային ծառայությունները բնակչության լայն շրջանակներին առավել հասանելի դարձնելու եւս մեկ քայլ է։ Ներկայումս Բանկի ավանդային պորտֆելի 80% կազմում են 1000 ԱՄՆ դոլարից պակաս գումարները, ինչը վկայում է այն մասին, որ ՊրոԿրեդիտ Բանկը իր նպատակներին համահունչ` հասանելի է դառնում բնակչության այն շրջանակներին, որոք նախկինում ներգրավված չէին բանկային ծառայությունների ոլորտ։ Փոքրածավալ ավանդների այսպիսի մեծ տոկոսային հարաբերակցությունը փաստում է այն մասին, որ ՊրոԿրեդիտ Բանկը «պատասխանատու» բանկային ծառայություններ է մատուցում, ինչն էլ իր հերթին նպաստում է երկրի կայուն տնտեսական եւ սոցիալական զարգացմանը։

16 марта стартовала новая весеняя акция ПроКредитБанка. Как сообщает пресс-служба банка, теперь ставка драмовых депозитов составляет до 12% годовых, а минимальный срок вклада начинается с 1 месяца. При этом минимальный размер депозита составляет 30 тыс. драмов.
Согласно сообщению, с целью улучшения условий для клиентов, предельный размер вклада начинается с 30 000 драмов.
Новый продукт призван способствовать развитию культуры сбережений и является еще одним шагом для роста доверия населения к банковским услугам, говорится в сообщении.
В сообщение отмечается, что в настоящее время 80% вкладов ПроКредит Банка приходится на долю депозитов объемом менее $1000. Процентное соотношение такого количества малообъемных вкладов говорит о том, что ПроКредит Банк предоставляет «ответственные» банковские услуги, что в свою очередь способствует стабильному экономическому и социальному развитию.