Հայաստանն ու Ռուսաստանը քննարկել են երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու հնարավորությունները։ Հարցը երկու երկրի էկոնոմիկայի նախարարներ Վահան Քերոբյանը և Դենիս Մանտուրովը քննարկել են Դուբայում ընթացող Expo 2020-ի շրջանակում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը։
«Դեկտեմբերի 4-ին հյուրընկալվել էինք Expo 2020 Dubai-ում Ռուսաստանի տաղավար՝ մեր գործընկերների հետ միասին տոնելու Էքսպոյում Ռուսաստանի Դաշնության ազգային օրերը: Միջոցառման ընթացքում առանձին հանդիպում եմ ունեցել ՌԴ արդյունաբերության և առևտրի նախարար Դենիս Մանտուրովի հետ։
Քննարկել ենք մեր երկրների երկաթուղային համակարգերը միացնելու, Հայաստանում համատեղ արտադրություններ սկսելու հնարավորությունները։ Անդրադարձել ենք Հայաստանի տնտեսության մրցունակության բարձրացմանն ուղղված այլ հարցերի ևս»,-ասվում է գրառման մեջ։

Министр экономики Армении Ваан Керобян обсудил с министром промышленности РФ Денисом Мантуровым возможности соединения железнодорожных систем двух стран и открытия совместных производств в РА. Об этом сообщил сам Керобян на своей странице в Facebook.
Он отметил, что 4 декабря был принят в российском павильоне на выставке Expo 2020 Dubai, чтобы вместе партнерами отметить Национальный день РФ.
«В рамках мероприятия у меня была отдельная встреча с министром промышленности и торговли РФ Денисом Мантуровым.
Мы обсудили возможности соединения железнодорожных систем наших стран и открытия совместных производств в Армении. Мы также затронули другие вопросы, направленные на повышение конкурентоспособности экономики Армении», – отметил Керобян.