27 Մարտ 2009 - 15:12 AMT
Մարտի 23-27-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 42.906.076 ԱՄՆ դոլար` 368.75 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 42.439.615 ԱՄՆ դոլար` 372.60 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 56.030.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 367.16 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«NASDAQ OMX Արմենիա» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 5.300.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 366.55 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 16-22-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 8.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 10 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 23-27-го марта на внутреннем банковском рынке валюты банками было куплено 42.906.076 по средневзвешенной цене 368.75 драмов за 1 доллар, и продано 42.439.615 долларов США по средневзвешенной цене 372.60 драмов за 1 доллар. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.
В этот же промежуток времени на банковском рынке была осуществлена купля-продажа 56.030.000 долларов США по средневзвешенной цене 367.16 драмов за 1 доллар.
В указанный промежуток времени на ОАО «NASDAX OMX Армения» была осуществлена купля-продажа 5.300.000 долларов США по средневзвешенной цене 366.55 драмов за 1 доллар.
В период с 16-22 марта объем кредитов в драмах, предоставленных комбанками Армении, составил 8.1 млрд., а кредиты, предоставленные в долларах, – 10 млн.