30 Մարտ 2009 - 17:09 AMT
«ԱրմենՏել» ընկերությունը կաջակցի սոցիալական ծրագրերին, որոնք անմիջական արդյունք չեն տալիս` կրթություն, ինտերնետի հասանելիություն եւ ավելի խոշոր ծրագրեր, որոնք վերաբերվում են ողջ հասարակության զարգացմանը»,-լրագրողներին է հայտարարել «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի (ապրանքանիշը` Beeline) գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը Երեւանում կայացած մամլո ասուլիսում:
Իր հերթին «ԱրմենՏելի» մամլո քարտուղար Անուշ Բեգլոյանը հավելել է, որ ընկերությունն 2009թ. իր գերակայությունն է հայտարարել կրթությունը, Հայաստանի սահմանամերձ շրջանների զարգացումն ու աշխատանքը երեխաների հետ: «Մեծ նախագծերից կարելի է նշել պայմանգիրը Իսահակյանի անվան գրադարանի հետ, բանակցություններ են տարվում նախարարությունների եւ գերատեսչությունների հետ երկրի սահմանամերձ շրջաններում համալիր ծրագրերի աջակցելու շուրջ»,-ասել է նա: Բացի այդ, «ԱրմենՏել» ընկերությունն ակտիվորեն կհամագործակցի տարածաշրջանի գրադարանների հետ եւ կիրականացնի այդ գրադարանները գրքերով համալրելու ծրագիրը, ինչպես նաեւ նախանշված է անվճար ինտերնետի տրամադրման ծրագիրը:
Անուշ Բեգլոյանը տեղեկացրել է, որ մշակվել է գլոբալ ծրագիր ԱՊՀ երկրների համար, որի շրջանակներում «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունն իրականացնում է իր սոցիալական ծրագրերը: «Նախագծերն ուղղված են առաջին հերթին բջջային գրագիտության, բջջային էթիկետի եւ բջջային անվտանգության ոլորտներին»,-ասել է նա: Ըստ Բեգլոյանի, այդ ծրագրով նախատեսվում է պաշտպանել բջջային կապից օգտվողներին խարդախություններից, անբարեխիղճ զանգերից, բջջային կապի միջոցով երեխաների հանդեպ բռնությունից (child’s abuse): «ԱրմենՏել» ընկերությունը մտադիր է շարունակել իրագործել նախանշված ծրագրերը ֆերմերների միության հետ համագործակցության միջոցով»,-հավելել է նա:
Այսօր «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Նեյչո Վելիչկովը եւ ագրարագյուղացիական միավորման նախագահ Հրաչյա Բերբերյանը հուշագիր են ստորագրել ռազմավարական համագործակցության մասին, որով նախատեսվում է կողմերի համագործակցություն տեխնոլոգիական, ծառայությունների եւ սոցիալական ոլորտներում:

30 Март 2009 - 17:09 AMT
«Компания «АрменТел» будет поддерживать социальные программы, которые дают эффект не сразу: образование, доступность интернета и более крупные проекты, которые касаются развития всего общества в целом», – сообщил журналистам Генеральный директор ЗАО «Армен Тел» (торговый знак Beelinе) Нейчо Величков на пресс-конференции в Ереване.
В свою очередь пресс-секретарь компании «АрменТел» Ануш Беглоян добавила, что компания объявила своими приоритетами в 2009 году образование, развитие приграничных регионов Армении, работу с детьми. «Из больших проектов компания недавно подписала договор о сотрудничестве с библиотекой им. Саакяна, также ведутся переговоры с министерствами и ведомствами об осуществлении поддержки комплексных программ именно в приграничных регионах страны», – сказала она. Помимо этого, «АрменТел» будет активно сотрудничать с библиотеками региона и осуществлять программу пополнения этих библиотек книгами, а также намечена программа предоставления бесплатного интернета.
Ануш Беглоян проинформировала, что разработана глобальная программа для стран СНГ, в рамках которой компания «ВымпелКом» осуществляет реализацию своей соцпрограммы. «Проекты направлены, прежде всего, на обеспечение мобильной грамотности, мобильного этикета и мобильной безопасности», – сказала она. По словам Беглоян, проекты предусматривают защиту пользователей мобильной связи от мошенничества, от недобросовестных звонков, от насилия над детьми посредством мобильной связи (child’s abuse). «Компания «АрменТел» планирует продолжить реализацию намеченных проектов посредством сотрудничества с союзом фермеров», – добавила она.
Сегодня Генеральный директор ЗАО «Армен Тел» (торговый знак Beelin) Нейчо Величков и председатель аграрно-крестьянского объединения Грачья Берберян подписали Меморандум о стратегическом сотрудничестве, который предусматривает сотрудничество сторон в технологической, сервисной и социальных областях.