Փետրվարի 1-ից Հայաստանում էլեկտրաէներգիայի միջին կշռված սակագինը ավելանում է 4.7 դրամով։ Անապահով ընտանիքների համար գործող սակագները կպահպանվեն:
Որոշումը Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովն ընդունել էր դեկտեմբերի 29-ի նիստում։
Ամսական մինչև 200 կՎտժ սպառում ունեցող բնակիչների (բնակիչ-բաժանորդների 55%-ը) համար սակագները կավելանան 1.5 դրամ/կՎտժ-ով (ներառյալ ԱԱՀ-ն), ամսական 201-400 կՎտժ սպառում ունեցող բնակիչների (բնակիչ-բաժանորդների 25%-ը) համար սակագները կավելանան 3.5 դրամ/կՎտժ-ով (ներառյալ ԱԱՀ-ն)։
Մնացած սպառողների համար սակագները կավելանան 5.5 դրամ/կՎտժ-ով (ներառյալ ԱԱՀ-ն)։
2022 թվականի հունվարի 1-ից բարձրացել է նաև ջրի սակագինը։ Սոցիալապես անապահով բաժանորդների համար սակագինը մնացել է անփոփոխ՝ 180 դրամ, իսկ մյուս բաժանորդների համար՝ 200,47 դրամ։

Тариф на электроэнергию в Армении с 1 февраля повышается на 4.7 драма (около 10 центов). Такое решение Комиссия по регулированию общественных услуг РА приняла на заседании 29 декабря 2021 года.
При этом для социально незащищенных слоев населения, составляющих 11 % абонентов, тарифы останутся без изменений, для граждан, имеющих месячное потребление до 200 кВтч, составляющих 55% абонентов, тариф повысится на 1.5 драм/кВтч.
Тариф для потребляющих 201-400 кВтч в месяц, которые составляют 25% абонентов-резидентов, повысится на 3.5 драма/кВтч, для остальных потребителей тариф повысится на 5.5 драма/кВтч.