Ապրիլի 2-ին Երեւանում տեղի կունենա հայ-շվեդական գործարար համաժողով: Համաժողովի աշխատանքին կմասնակցեն Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարը, Շվեդիայի առեւտրի փոխնախարարը, ՀՀ փոխարտգործնախարարը, ՀՀ էներգետիկայի ու բնական պաշարների փոխնախարարը:
Միջոցառման ընթացքում կքննարկվեն այնպիսի ոլորտներում իրականացվելիք ծրագրեր, ինչպիսիք են ենթակառուցվածքները, էներգետիկան, տեղեկատվական տեխնոլոգիաները, շրջակա միջավայրի պահպանումը: Համաժողովի մասնակցիները կքննարկեն նաեւ ԱՄՀ-ի ծրագրերը, ներդրումային մթնոլորտը, Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունները, հաղորդում է Հայկական զարգացման գործակալությունը:
Հայ-շվեդական գործարար համաժողովի կազմակերպման հնարավորությունը քննարկվել է 2008թ. նոյեմբերին Ստոկհոլմում Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանի եւ Շվեդիայի արտահանողների խորհրդի նախագահ Ուլֆ Բերգի միջեւ:

31 Март 2009 - 11:31 AMT
В Ереване 2 апреля пройдет армяно-шведский бизнес-форум. В работе форума примут участие министр экономики Армении, замминистра торговли Швеции, замминистра иностранных дел РА, замминистра энергетики и природных ресурсов РА.
В ходе мероприятия будут обсуждены программы в таких сферах, как инфраструктура, энергетика, информационные технологии, охрана окружающей среды. Участники форума обсудят также программы МВФ, инвестиционного климата, взаимоотношений Армения – ЕС, сообщает Армянское агентство развития.
Возможность организации армяно-шведского бизнес-форума была обсуждена в ноябре 2008 года в Стокгольме между министром иностранных дел Армении Эдвардом Налбандяном и председателем Шведского совета экспортеров Ульфом Бергом.