«Սթարի» փակման մասին խոսք անգամ գնալ չի կարող: Մենք աշխատում ենք, զարգանում ենք, եւ դա անհնար է չնկատել,- հայտարարեց այսօր «Սթար» սուպերմարկետների ցանցի Գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը,- պարտավորությունների ժամկետը կազմում է 38-45 օր, բայց դա ոչ մի կերպ չի արտացոլվի մեր ընկերության եկամտաբերության վրա: Դա նորմալ երեւույթ է. արեւմտյան պետություններում ցանցերի պարտավորությունների չափը կարող է հասնել նույնիսկ մինչեւ 90 օրվա: Բացի այդ, մեր պարտավորությունները ուղիղ համեմատական են մեր գնումներին: Ամեն օր մենք խոշոր վճարումներ ենք կատարում ապրանքի մատակարարման համար եւ մոտակա 10-15 օրվա ընթացքում կկատարենք մեր բոլոր պարտավորությունները մատակարարների նկատմամբ»:
«Հանելուկ է մնում այն, թե ում է ձեռնտու «Սթար» սուպերմարկետների ցանցի փակման մասին լուրեր տարածել, եւ թե ինչ «տեղեկացված աղբյուր» է, որ չի ցանկանում հանդես գալ բացահայտ հայտարարություններով: Վերջին մի քանի ամսվա ընթացքում նման ապատեղեկատվությունը նախանձելի պարբերականությամբ հրապարակվում է մամուլում, եւ դա, որպես կանոն, կրում է սադրիչ բնույթ: Հնարավոր է պատճառը ցանցի արագ զարգացումը եւ ապագա լուրջ պլաննե՞րն են»,-նշել է «Սթարի»-ի մարքեթինգի տնօրեն` Նարինե Ավետիսյանը:
Մարտի 30-ին «տեղեկացված աղբյուրը», որ ցանկացել էր մնալ գաղտնի, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին էր հաղորդել, որ «Սթար» սուպերմարկետների ցանցը փակման շեմին է եւ որպես ասվածի ապացույց էր ներկայացնում ցանցի պարտավորությունները մատակարարներին:

1 Апрель 2009 - 09:08 AMT
Поступившая в редакцию PanARMENIAN.Net информация о том, что сеть супермаркетов Star стоит на пороге закрытия, не соответствует действительности. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net заявила директор по маркетингу сети супермаркетов Star Нарине Аветисян.
«О закрытии Star не может быть и речи. Мы работаем, развиваемся, и это невозможно не заметить. Задолженность составляет 38-45 дней, но это никак не отразится на прибыльности нашей компании. Это нормальное явление, в Западных странах задолженность сетей может составлять 90 дней. Кроме того, наша задолженность прямо пропорциональна закупкам», – заявил исполнительный директор сети супермаркетов «Star» Ваган Керобян.
По словам Ваган Керобяна, сеть супермаркетов Star каждый день производит крупные платежи за поставки товаров и в ближайшие 10-15 дней выполнит обязательства перед поставщиками в полном объеме. “Остается загадкой кому выгодно распространять слухи о закрытии сети «Стар», и что это за «информированный источник», который не желает открыто делать такие заявления. Последние несколько месяцев подобная дезинформация в адрес Star-a с завидной регулярностью поступает в СМИ, и она, как правило, носит провокационный характер. Возможно, виной тому стремительный рост сети и серьезные планы на будущее?”,- отметила директор по маркетингу Star Нарине Аветисян.
30 марта информированный источник сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net, что сеть супермаркетов Star стоит на пороге закрытия по причине задолженности перед поставщиками продукции.