ՌԴ և Ուկրաինայի նախագահներ Վլադիմիր Պուտինի և Վլադիմիր Զելենսկու հանդիպման հնարավորությունը՝ կարգավորման մասին պայմանագրի ստորագրման համար, կախված կլինի փաստաթղթի ձևաչափից, այն դեռ պետք է համաձայնեցվի։ Այդ մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Դա կախված կլինի փաստաթղթի ձևաչափից, որը դեռ պետք է համաձայնեցվի»,- ասել է Պեսկովը՝ պատասխանելով հարցին, թե արդյոք նախատեսվում է անձնական հանդիպում, թե փաստաթուղթը կարող է ստորագրվել առանց նախագահների անմիջական մասնակցության, գրում է ՏԱՍՍ-ը։
Ավելի վաղ Ուկրաինայի նախագահի աշխատակազմի ղեկավարի խորհրդական Միխայիլ Պոդոլյակը հայտարարել էր, որ Պուտինի և Զելենսկու հանդիպումը կարող է տեղի ունենալ համաձայնագրի վրա աշխատանքի ավարտից հետո։ Ըստ նրա՝ դա հնարավոր է առաջիկա շաբաթների ընթացքում,

Возможность встречи президентов РФ и Украины Владимира Путина и Владимира Зеленского для подписания договора об урегулировании будет зависеть от модальности документа, ее еще предстоит согласовать. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
«Это будет зависеть от модальности документа, которую предстоит еще согласовать», – сказал представитель Кремля в ответ на вопрос, действительно ли предусматривается такой личный контакт, или же документ может быть подписан без непосредственного присутствия президентов, пишет ТАСС.
Ранее советник главы офиса украинского президента Михаил Подоляк заявил, что встреча Путина и Зеленского может состояться после завершения работы над соглашением. По оценке политика, это возможно в течение ближайших недель.