2 Ապրիլ 2009 - 13:40 AMT
«IT միջոցով տարածաշրջանային համագործակցության խթանում» համաժողովը տեղի է ունենում Երեւանում ապրիլի 2-3: Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Էկոնոմիկայի նախարարությունը, համաժողովն անցկացվում է Սեւծովյան տնտեսական համագործակցության Կազմակերպության` ՍՏՀԿ մեջ Հայաստանի նախագահության շրջանակներում: Մասնակցում են IT եւ Հայաստանի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի, Վրաստանի, Թուրքիայի հեռուստահաղորդակցության ոլորտի ներկայացուցիչները:
Համաժողովի կազմակերպիչներն են Հայաստանի Էկոնոմիկայի ու Արտաքին գործերի նախարարությունները եւ «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» Հիմնադրամը:

Конференция «Стимулирование регионального сотрудничества посредством IT» проходит 2-3 апреля в Ереване. Как сообщает пресс-служба Министерства экономики Армении, конференция проходит в рамках председательства Армении в Организации Черноморского экономического сотрудничества – ОЧЭС. В ней принимают участие представители IT и телекоммуникационной сферы Армении, России, Украины, Грузии и Турции.
Организаторами конференции выступили Министерства экономики и иностранных дел Армении и Фонд «Инкубатор предприятий».