3 Ապրիլ 2009 - 06:31 AMT
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ տնօրենների խորհուրդը քննարկել է բանկի 2008թ.-ի գործունեության արդյունքները եւ հաշվի առնելով բանկի մի շարք ցուցանիշների աննախադեպ աճի տեմպերը, ինչպես նաեւ իր ռազմավարական գործընկեր «Տրոյկա Դիալոգ» խմբից որդեգրած կադրային քաղաքականությունը` ստեղծելու եւ պահպանելու լավագույն աշխատանքային թիմի գաղափարը, որոշում է կայացրել, անկախ շուկայում տիրող ֆինանսատնտեսական զարգացումներից, բանկի աշխատակիցներին խրախուսելու նպատակով վճարել տարեկան բոնուսներ:
Ներկայիս միջազգային տնտեսական ճգնաժամը շատ գործարարների ստիպել է կրճատել աշխատատեղերը, նվազեցնել աշխատավարձերը, սակայն տնտեսական իրավիճակի անբարենպաստ պայմաններն ամենեւին չխոչընդոտեցին «Ամերիաբանկ»-ին` հանդես գալու իր կադրային քաղաքականության նախանշած խնդիրների իրագործմամբ` աշխատակազմի ճիշտ մոտիվացում, լավագույն թիմի ստեղծման եւ պահպանման լծակների կիրառում:
Կարեւորելով յուրաքանչյուր աշխատակցին ըստ իր աշխատանքային լումայի գնահատման խնդիրը` բանկը ընթացիկ տարում մշակել եւ ներդրել է անձնակազմի աշխատանքի գնահատման նոր` «360o գնահատման համակարգ», համաձայն որի յուրաքանչյուր աշխատակցին ցուցաբերվում է գնահատման հատուկ, համալիր մոտեցում, ինչը հնարավորություն է ընձեռում նույնիսկ նույն աշխատատեղում ստանալ աշխատավարձի մի քանի փուլերով բարձրացման հնարավորություն:
Ամերիաբանկ» ՓԲԸ կորպորատիվ ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկ»-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է պրն Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` պրն Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկ»-ի ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

Совет Директоров ЗАО “Америабанк” обсудил результаты деятельности банка за 2008г. и, принимая во внимание темпы беспрецедентного роста ряда показателей банка, а также кадровую политику, принял решение о выплате годовых бонусов сотрудникам банка для их поощрения, вне зависимости от финансово-экономических событий на рынке. Как сообщает пресс-служба банка, глобальный экономический кризис на данный момент вынудил многих предпринимателей сократить рабочие места и зарплаты, но неблагоприятные условия экономической ситуации никоим образом не помешали Америабанку в осуществлении задач, поставленных согласно кадровой политике.
Согласно сообщению, считая важной задачу оценки каждого сотрудника по его вкладу в работу, в течение текущего года банк разработал и внедрил новую систему оценки персонала “360o”, согласно которому к каждому сотруднику применяется индивидуальный, комплексный подход, что дает возможность неоднократного повышения зарплаты для одной и той же должности.
ЗАО “Америабанк” является инвестиционным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и некоторые розничные услуги в виде комплексного пакета. Председателем Совета Директоров Америабанка является Рубен Варданян, а Председателем Директората-Генеральным директором – Артак Анесян. Стратегическим партнером ЗАО “Америабанк” является группа компаний “Тройка Диалог” – одна из крупнейших инвестиционно-банковских компаний в России.