Գազասպառման համակարգի շահագործման անվտանգության բարձրացման նպատակով «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն 2009 թ. մարտ ամսվա ընթացքում գազասպառող բաժանորդների բնակարաններում տեղադրել է 22362 ազդանշանային սարքեր – անջատիչ կափույրներ (անվտանգության սարքեր): Ինչպես հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը, ընթացիկ տարվա ապրիլի 1-ի դրությամբ հանրապետությունում բնակարանների գազասպառման համակարգերում տեղադրվել է 58495 անվտանգության սարք:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ ստեղծվել է 1997թ.: Ընկերության կանոնակարգված կապիտալում «Գազպրոմ» ԲԲԸ բաժինը կազմում է 80%, Հայաստանի կառավարության բաժինը` 20%:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ մենատիրում է Հայաստանի ներքին շուկայում ռուսական բնական գազի մատակարարման ու բաշխման իրավունքին: Գազը Հայաստան է մատակարարվում Վրաստանով:

3 Апрель 2009 - 15:33 AMT
С целью повышения уровня безопасности при эксплуатации газопотребительной системы в марте 2009 года со стороны ЗАО “АрмРосгазпром” в квартирах газопотребителей установлено 22362 сигнальных устройства и отсечных клапана (системы безопасности). Как сообщает пресс-служба компании, по состоянию на 1-ое апреля 2009 года в республике в системах газораспределения квартир установлено 58495 устройств безопасности.
Компания ЗАО «АрмРосгазпром» создана в 1997 году. Доля ОАО «Газпром» в уставном капитале компании составляет 80%, доля правительства Армении – 20%.