3 Ապրիլ 2009 - 15:57 AMT
Մարտի 30-ից ապրիլի 3-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 48.533.036 ԱՄՆ դոլար` 368.38 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 44.474.460 ԱՄՆ դոլար` 371.08 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի` հասարակայնության հետ կապերի գծով ծառայությունը:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 18.400.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 365.91 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 100.000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 371.00 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Մարտի 23-29-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 6.1 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 12.8 մլն ԱՄՆ դոլար:

3 Апрель 2009 - 15:57 AMT
С 30 марта по 3 апреля на валютном рынке банками было приобретено 48.533.036 долларов по курсу 368.38 драм за доллар, а продано 44.474.460 долларов по среднему курсу 371.08 драм за доллар. Об этом сообщает служба по связям с общественностью Центробанка Армении.
За тот же период на межбанковском рынке была осуществлена купля-продажа валюты на общую сумму 18.400.000 долларов по средневзвешенному курсу 365.91 драм за доллар.
На «NASDAX OMX Армения» в отмеченный промежуток времени была осуществлена купля-продажа 100.000 долларов США по средневзвешенному курсу 371 драм за 1 доллар США.
23-29 марта объем драмовых кредитов, предоставленных комбанками, составил 6.1 млрд. драмов, а объем долларовых – 12.8 млн. долларов США.