6 Ապրիլ 2009 - 08:14 AMT
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր այցելել է ՀՀ ԿԱ անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտե եւ կոմիտեի աշխատակազմին ներկայացրել նորանշանակ նախագահ Երվանդ Զախարյանին: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ կառավարության տեղեկատվության ծառայությունը, վարչապետը նշել է, որ Երվանդ Զախարյանն ունի աշխատանքային հարուստ փորձ ու կենսագրություն, որը կնպաստի նաեւ նոր պաշտոնում աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպմանը։ Ըստ Տիգրան Սարգսյանի, չնայած անցած տարիների լուրջ ձեռքբերումներին, անշարժ գույքի կադաստրի համակարգում դեռեւս շատ անելիքներ կան, մանավանդ որ հասարակությանը մատուցվող ծառայությունների որակի բարելավումը ՀՀ նախագահի նախընտրական ծրագրի կարեւոր կետերից է։
ՀՀ վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել Մանուկ Վարդանյանին` ավելի քան մեկ տասնամյակի ընթացքում անշարժ գույքի կադաստրի համակարգի ձեւավորման եւ կայացման ուղղությամբ կատարած լուրջ աշխատանքի համար։ Տիգրան Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ ապահովելով շարունակականությունը, Երվանդ Զախարյանին կհաջողվի նոր թափ հաղորդել կառույցում իրականացվող աշխատանքներին։
Երվանդ Զախարյանն իր խոսքում եւս ընդգծել է ժամանակակից չափանիշներին համապատասխանող անշարժ գույքի կադաստրի համակարգի ստեղծման ուղղությամբ իրականացված լուրջ աշխատանքը, համոզմունք հայտնելով, որ կառույցում առկա մասնագիտական բարձր որակավորում ունեցող աշխատակիցների հետ համատեղ հնարավոր է հաջողությամբ լուծել համակարգի առջեւ կանգնած արդիական խնդիրները, ապահովել ծառայությունների բարձր որակ։

Премьер-министр Армении Тигран Сакисян посетил Государственный комитет кадастра недвижимости Армении и представил работникам комитета нового председателя Ерванда Захаряна. Как сообщает пресс-служба правительства Армении, премьер-министр отметил, что Ерванд Захарян обладает большим опытом, что будет способствовать эффективной организации труда на новой должности. По его словам, несмотря на ранее приобретенные достижения, в системе кадастра недвижимости есть много проблем, в том числе необходимость улучшения качества предоставляемых обществу услуг, что, по мнению Тиграна Саркисяна, является наиважнейшим пунктом в выбранной программе.
Поблагодарив бывшего председателя комитета Манука Варданяна за проделанную в течение многих лет работу, глава правительства выразил надежду, что, обеспечив последовательность, Ерванду Захаряну удастся придать новый импульс осуществляемым в системе работам.
В свою очередь Ерванд Захарян подчеркнул важность проделанной работы по приведению системы кадастра недвижимости в соответствие с международными стандартами, а также добавил, что при наличии высококвалифицированного персонала комитета можно будет решить текущие проблемы, обеспечив высокое качество предоставляемых услуг.