Աշնանը բրիտանա-նիդերլանդական Shell էներգետիկ խոշոր ընկերությունը բենզալցակայանների ցանց կգործարկի Հայաստանում։ Այդ մասին հայտնել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
«Հայաստանում արդեն աշնանը կգործարկվի Shell բենզալցակայանների ցանցը»,-ասել է Քերոբյանը:
Ըստ նախարարի՝ ընկերությունը պատրաստվում է նոր որակի և ստանդարտների բենզալցակայանների ցանց բացել: Ծրագիրը կա դեռևս անցյալ տարվանից, հայկական կողմն իր հերթին փորձել է ամեն կերպ աջակցել, խնդիրների դեպքում օգնել:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած պատվիրակությունը մայիսի 11-ին Հաագայում Նիդերլանդների գործատուների և արդյունաբերողների համադաշնության գրասենյակում հանդիպել էր Նիդերլանդների գործարար համայնքի ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպմանը մասնակցած գործարարների թվում էր նաև Shell ընկերության ներկայացուցիչը:

Крупная энергетическая британско-нидерландская компания Shell сеть осенью задействует в Армении бензозаправочных станций. Об этом сообщил министр экономики РА Ваан Керобян, пишет «Арменпресс».
«Уже осенью в Армении будет задействована сеть бензозаправок Shell», – сказал он.
По словам министра, компания намеревается открыть сеть бензозаправочных станций нового качества и стандартов. Программа существует с 2021 года, армянская сторона, в свою очередь, старалась всячески способствовать и содействовать в случае проблем.
Отмечается, что 11 мая делегация во главе с премьер-министром Армении Николом Пашиняном встретилась в Гааге с представителями бизнес-сообщества Нидерландов. На встрече присутствовал также представитель компании Shell.