2009թ. ապրիլի 6-ից Արդշինինվեստբանկը ներդնում է նոր ավանդ` «Դրամային»: Այդ մասին ասվում է բանկի պաշտոնական կայքում առկա հաղորդագրության մեջ: Դրա համաձայն, այս ավանդատեսակը հնարավորություն է տալիս խնայողություններ կատարել հենց դրամով: Ավանդի ներդրման սկզբում գումարի վրա կկիրառվի տարեկան 12%, եթե նվազագույն նախնական ներդրումը կազմի 300 000 դրամ: Հետագայում յուրաքանչյուր 90 օր հետո կիրառվող տոկոսադրույքին կավելանա եւս 1 %` դառնալով տարեկան մինչեւ 15 %:
Ներդրման առավելագույն ժամկետը կազմում է 365 օր: Այն դեպքում, եթե ավանդի մարմանը մնացել է 30 եւ ավելի օր, ապա կարելի է ավանդի գումարի վրա ավելացում կատարել:
Արդշինինվեստբանկի «Դրամային» ավանդը հնարավորություն է տալիս տնտեսել միջոցները եւ միաժամանակ ստանալ բարձր եկամուտներ:

С 6-го апреля в Ардшининвестбанке будет действовать новый вклад “Драмовый”. Об этом говорится в сообщение на официальном сайте банка. Согласно сообщению, базовая процентная ставка по данному вкладу составляет 12% годовых, при условии минимального первоначального взноса в 300 000 драмов. В будущем после каждых 90 дней к действующей процентной ставке будет прибавляться еще 1%, достигнув до 15% годовых.
Максимальный срок вклада составляет 365 дней.
В случае же, если до конца срока депозита остается 30 дней и более, то вкладчикам предоставляется возможность увеличить сумму вклада.