7 Ապրիլ 2009 - 12:35 AMT
«Ամերիաբանկ»-ի ժամկետային ավանդների աճը 2009թ. առաջին եռամսյակում կազմել է 39.9%` գերազանցելով նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշը 5.7 անգամ: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Իրավաբանական անձանց ավանդները, որոնք կազմում են բանկի ընդհանուր ավանդների 79.4 %-ը, եռամսյակի ընթացքում աճել են 26.2 %-ով, իսկ նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատությամբ` 5.9 անգամ:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ դեռեւս 2008թ. դեկտեմբեր ամսին բանկը հանդես էր եկել ֆիզիկական անձանց ավանդների ամբողջական ապահովագրման նախաձեռնությամբ, անկախ գումարի չափից եւ ներդրվող ավանդի արժույթի տեսակից: Այս նախաձեռնությունը մեծապես ամրապնդեց հասարակության կապը բանկի հետ, որի արդյունքում շեշտակի աճեցին ֆիզիկական անձանց ավանդների ծավալները: Ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում այդ աճը կազմել է 141.1%, իսկ 2008թ. առաջին եռամսյակի համեմատությամբ ֆիզիկական անձանց ավանդներն աճել են 5.2 անգամ:
Բանկի ժամկետային ավանդների ընդհանուր ծավալը 31.03.09թ.-ի դրությամբ կազմել է 22.2 մլրդ դրամ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ կորպորատիվ ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային եւ սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկ»-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է պրն Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` պրն Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկ»-ի ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

7 Апрель 2009 - 12:35 AMT
Объем срочных вкладов “Америабанка” за первый квартал 2009 года увеличился на 39.9%, в 5.7 раз превысив показатель за тот же период прошлого года. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Вклады юридических лиц, которые составляют 79.4% от общих вкладов банка, увеличились на 26.2 % в течение квартала, что в 5.9 раз больше по сравнению аналогичным периодом прошлого года.
В сообщение отмечается, что в декабре 2008 года банк выступил с инициативой полного страхования вкладов физических лиц, вне зависимости от суммы и валюты вклада. Этот шаг значительно упрочил связь общественности с банком, в результате чего резко возросли объемы вкладов физических лиц. В первом квартале текущего года рост вкладов составил 141.1%, а по сравнению с первым кварталом 2008 года, объем вкладов физических лиц увеличился в 5.2 раза.
Общий объем срочных вкладов банка составил 22.2 млрд. драмов по состоянию на 31 марта 2009 года.
ЗАО “Америабанк” является корпоративным, инвестиционным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и некоторые розничные услуги в виде комплексного пакета. Стратегическим партнером ЗАО “Америабанк” является группа компаний “Тройка Диалог” – одна из крупнейших инвестиционно-банковских компаний в России.