Ucom ընկերության տեխնիկական աջակցությամբ այս տարի ևս հունիսի 18-19-ը Երևանում անցկացվել է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում սիրված «ԲարՔեմփ Երևան» (չ)կոնֆերանսը, որը մեկ հարկի տակ էր միավորել ՏՏ և մեդիա ոլորտի մոտ 3000 ներկայացուցչի։
(Չ)կոնֆերանսի նպատակն էր գիտելիքների, հմտությունների և փորձի փոխանակումը, ինչպես նաև ՏՏ ոլորտում նոր կապերի ստեղծումը:
(Չ)կոնֆերանսին հրավիրված արտասահմանյան հատուկ հյուրերը՝ գիտնականներ, փորձագետներ, Սիլիկոնյան հովտում մեծ հաջողությունների հասած startup-ների ղեկավարներ, խոսել են startup բիզնեսի կառավարումից, աշխատաշուկայի ապագայից, գիտության և կրթության զարգացման հեռանկարներից, Հայաստանի տիեզերական ամբիցիաներից, նորագույն առողջապահական տեխնոլոգիաներից։
«ԲարՔեմփ Երևան 2022»-ին մեծ ուշադրություն էր հատկացվել հայաստանյան ՏՏ ոլորտի լավագույն մասնագետների կողմից ծրագրավորման և անվտանգության ոլորտին առնչվող պրակտիկ աշխատարանների անցկացմանը։ Տեղի են ունեցել ՏՏ և մեդիա ոլորտներին վերաբերող պանելային քննարկումներ։
Քննարկված թեմաների և հյուրերի ցանկին կարելի է ծանոթանալ (չ)կոնֆերանսի պաշտոնական կայքում և ֆեյսբուքյան էջում:
ԲարՔեմփը ոչ ֆորմալ մթնոլորտում բաց քննարկումներ և մտքերի ազատ փոխանակում ապահովող միջոցառման ձևաչափ է: ԲարՔեմփ Երևան միջոցառումներն ամբողջությամբ կազմակերպվում են կամավորների ջանքերով, ովքեր հայաստանյան տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և մեդիա ոլորտի ներկայացուցիչներ են: Հայաստանում ԲարՔեմփը անցկացվում է 2009 թվականից:

При технической поддержке компании Ucom с 18 по 19 июня в Ереване прошла полюбившаяся в сфере информационных технологий (не)конференция «БарКемп Ереван», которая объединила около трех тысяч представителей ИТ и медиасферы под одной крышей.
Целью (не)конференции был обмен знаниями, навыками и опытом, а также создание новых связей в сфере ИКТ.
Приглашенные на (не)конференцию специальные иностранные гости – ученые, эксперты, добившиеся больших успехов в Силиконовой долине стартаперы, – обсудили управление стартап-бизнесом, будущее рынка труда, перспективы развития науки и образования, космические амбиции Армении, новейшие технологии в области здравоохранения.
На «БарКемп Ереван-2022» большое внимание было уделено проведению практических мастер-классов в области программирования и безопасности от лучших IT-специалистов Армении. Состоялись панельные дискуссии на тему ИКТ и СМИ. Список затронутых на (не) конференции тем и гостей можно найти на официальном сайте и на странице Facebook БарКемп Ереван.
«БарКемп Ереван» – это формат мероприятий, поддерживающий открытые дискуссии и свободный обмен идеями в неформальной обстановке. Мероприятия «БарКемп Ереван» организовываются исключительно благодаря усилиям волонтеров из армянского сектора ИКТ и медиаиндустрии. «БарКемп» проводится в Армении с 2009 года.