«Համաշխարհային ֆինանսական ու տնտեսական ճգնաժամի ազդեցությունը Հայաստանի տնտեսության վրա» թեմայով քննարկում տեղի կունենա Երեւանում ուրբաթ օրը: Այդ մասին հաղորդել են Արժույթի միջազգային հիմնադրամի հայկական գրասենյակի մամլո ծառայությունում:
Ըստ հաղորդագրության, Արժույթի միջազգային հիմնադրամիկազմակերպած քննարկմանը կմասնակցեն Հայաստանի Կենտրոնական բանկի փոխնախագահ Վաչե Գաբրիելյանը, Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը, ԱՄՀ վարչության Կենտրոնական եւ Միջին Ասիայի երկրների գծով վարչության տնօրեն Մասուդ Ահմեդը:
Հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ մասնակիցները հանդես կգան զեկույցներով Հայաստանի տնտեսության վրա համաշխարհային ճգնաժամի ազդեցության, Հայաստանի բանկային ոլորտի զարգացումների եւ հայ գործարարների վրա ճգնաժամի ազդեցության վերաբերյալ:–ԿԱ–

9 Апрель 2009 - 14:33 AMT
Обсуждение по теме «Влияние мирового финансового и экономического кризиса на экономику Армении» пройдет в Ереване в пятницу. Об этом сообщили в пресс-службе армянского офиса Международного валютного фонда.
Согласно сообщению, в обсуждении, организованном Международным валютным фондом, примут участие заместитель председателя Центрального банка Армении Ваче Габриелян, председатель Республиканского союза работодателей Армении Арсен Казарян, директор управления МВФ по странам Средней и Центральной Азии Масуд Ахмед.
В сообщении отмечается, что участники выступят с докладами относительно воздействия глобального кризиса на экономику Армении, развитий в банковской системе Армении и влияния кризиса на армянских предпринимателей.