«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ գազաբաշխման համակարգի հիմնանորոգման եւ վերակառուցման ծրագրի շրջանակում 2009թ.-ին կիրականացվի 2 մլրդ 446.1 մլն դրամի ներդրում: Այդ մասին հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ վերը նշված գումարից շուրջ 150 մլն դրամը կուղղվի Երեւան քաղաքում բազմաբնակարան շենքերի գազամատակարարման ռեժիմների կարգավորմանը:
Նախատեսված ներդրումների արդյունքում նախատեսվում է իրականացնել նաեւ ավելի քան 93 կմ գազատարների հիմնանորոգում, վերատեղադրում եւ կառուցում:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն ռուսական բնական գազի առաքման եւ բաշխման մենաշնորհային իրավունք ունի Հայաստանի ներքին շուկայում: Ընկերությունը ստեղծվել է 1997թ.: «Գազպրոմ» ԲԲԸ-ի մասնեբաժինը ընկերության կանոնադրական կապիտալում 80 տոկոս է, Հայաստանի կառավարության մասնեբաժինը` 20 տոկոս:

9 Апрель 2009 - 17:20 AMT
В рамках программы по реконструкции и капитальному ремонту газораспределительной системы ЗАО “АрмРосгазпром” будет инвестировано 2 млрд. 446.1 млн. драмов. Об этом сообщает пресс-служба компании.
В сообщении отмечается, что из указанной суммы порядка 150 млн. драмов будет направлено на регулирование режимов газоснабжения многоквартирных зданий Еревана.
Благодаря инвестициям будут реализованы работы по ремонту, перекладке и строительству более чем 93 км газопроводов.
ЗАО «АрмРосгазпром» обладает монопольным правом на поставку и распределение российского природного газа на внутреннем рынке Армении. Компания создана в 1997 году. Доля ОАО «Газпром» в уставном капитале компании составляет 80%, доля правительства Армении – 20%.