10 Ապրիլ 2009 - 16:57 AMT
Ապրիլի 7-10 անցկացվել է Հարավկովկասյան երկաթուղու գծերի, ինչպես նաեւ կառույցների, հողալիրի եւ գծային սարքավորումների գարնանային հանձնաժողովային ստուգում: Այդ մասին հաղորդել է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Ստուգումը իրականացվել է գնացքների երթեւեկության անվտանգության մակարդակը բարձրացնելու, վթարները կանխարգելելու եւ ժամանակին միջոցներ կիրառելու նպատակով: Վերջիններս կերաշխավորեն ենթակառուցվածքների եւ շարժակազմի կայուն աշխատանքը` ձմռան ժամանակահատվածից հետո ամառային բեռնատար եւ ուղ-որատար փոխադրումներին պատրաստվելու համար:
Ստուգմանը մասնակցել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ ղեկավարությունը` գլխավոր տնօրեն Շ.Ն.Շայդուլլինի գլխավորությամբ, որն անձամբ վերահսկել է գծերի – կառույցների հանձնաժողովային ստուգման անցկացումը: «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ 100 % դուստր ընկերությունն է: «Հայկական երկաթուղի» ՓԲԸ կոնցեսիոն կառավարման է հանձնվել «ՀԿԵե ՓԲԸ» համաձայն Կոնցեսիոն պայմանագրի, որը կնքվել է 2008թ. փետրվարի 13-ին: Կոնցեսիոն կառավարման ժամկետը կազմում է 30 տարի` 10 տարի հետաձգման իրավունքով:

7-10 апреля на сети Южно-Кавказской железной дороги был проведен весенний комиссионный осмотр путей, а также сооружений, земляного полотна и путевых обустройств. Об этом сообщает пресс–служба компании.
Согласно сообщению, осмотр был проведен в целях повышения уровня безопасности движения поездов, предупреждения аварийности и своевременного принятия мер, гарантирующих устойчивую работу инфраструктуры и подвижного состава в период выхода из зимнего сезона и подготовки к летним перевозкам пассажиров и грузов.
В сообщении отмечается, что в осмотре приняло участие высшее руководство ЗАО “ЮКЖД” во главе с генеральным директором Шевкетом Шайдуллиным, которым и было лично взято под контроль проведение комиссионного осмотра путей и сооружений.