5 Սեպտեմբեր 2022 - 14:02 AMT
Սեպտեմբերի 2-ին Երևանի կոնյակի գործարանում տեղի է ունեցել ARARAT-ի համային շարքի նոր արտադրանքի՝ ARARAT Cherry-ին նվիրված երեկոն։
Լինելով Երևանի ամենախորհրդանշական վայրերից մեկը՝ Երևանի կոնյակի գործարանն իր դռներն է բացել երեկոյի հյուրերի առջև՝ միևնույն ժամանակ միավորելով թե՛ պատմականը, և թե՛ ժամանակակիցը, թե՛ ավանդույթները, և թե' ստեղծագործական նոր դրսևորումները։
«Այսօրվա երեկոն նշանավորում է մեր նոր արտադրանքը՝ ARARAT Cherry-ն, որն արդեն մոտ երկու ամիս է հասանելի է մեր սպառողներին։ Բիզնես տեսանկյունից սա, իհարկե, բավականին կարճ ժամկետ է լիարժեք դատողությունների համար, այնուամենայնիվ առաջին արձագանքներն իրապես խոստումնալից են։ Վստահ եմ, որ 2019 թ. մեկնարկած ARARAT Flavors շարքի ռազմավարությունն այս արտադրանքով ևս կբացի նորանոր հեռանկարներ թե՛ ARARAT-ի դասական տեսականու, թե՛ համահոտային շարքի համար։ Ուրախ եմ, որ ARARAT-ն ունի երկրպագուների այսպիսի մեծ ընտանիք, ում մենք այսօր հյուրընկալում ենք ARARAT-ի սրտում՝ Երևանի կոնյակի գործարանում, և կիսում մեր ձեռքբերումները»,- մեկնաբանել է Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Սերգեյ Խաչատրյանը։
Երեկոյի շունչը ձևավորում էր Երևանի կոնյակի գործարանի վեհաշուք համալիրը, որտեղ ամեն մի անկյուն լի է բացահայտումներով՝ Արտաշես Հովսեփյանի քանդակներից մինչև ճարտարապետական անկրկնելի լուծումներով կառույցներ։
Երեկոյի խորհուրդն ամբողջացրել են նաև մի շարք ինստալյացիաներ, որոնց շարքում էին հնացման մառանից հատուկ դուրս բերված տակառները, որոնք խորհրդանշորեն ներկայացնում էին կոնյակի հնացված սպիրտի գաղափարը, որը նաև ARARAT Cherry-ի նորարական արտադրանքի հիմքն է։
Հանրության շրջանում արդեն իսկ սիրված ARARAT Cherry խմիչքն ունի 30% թնդություն և առանձնանում է փափուկ, կլորավուն համով, շաքարապատ բալի ստվերներով, որոնք վերածվում են երկարատև և աստիճանաբար բացահայտվող շոկոլադով երանգավորված հետհամի, ինչի շնորհիվ այս խմիչքը կարելի է վայելել թե' մաքուր մատուցմամբ, թե' կոկտեյլներում։
ARARAT Cherry-ն գալիս է համալրելու ARARAT Flavors շարքը, որում ներառված են ավելի վաղ թողարկված և արդեն իսկ սիրված ARARAT Apricot-ը և ARARAT Coffee-ն ։
Այս նորարարական շարքի օգնությամբ բրենդը նոր զարկ է հաղորդել բարա-կոկտեյլային մշակույթին և առավել քան երբևէ հարստացրել ARARAT-ի հիմքով պատրաստվող կոկտեյլների տեսականին։ Ամփոփելով այդ միտումը` Երևանի կոնյակի գործարանն իր հարկի տակ հյուրընկալել է երևանյան մի շարք բարեր՝ Phoenix-ը, Kong-ը, Minas-ը և The Kond House-ը, որոնք հյուրերին ներկայացրել են ARARAT Cherry-ի հիմքով հատուկ պատրաստված կոկտեյլներ։

2-го сентября на Ереванском коньячном заводе прошло специальное мероприятие, посвященное новому продукту вкусовой линейки ARARAT – ARARAT Cherry.
Являясь одним из символических мест столицы, в этот день Ереванский коньячный завод объединив историческое с современным и придав классическому новое прочтение, открыл свои двери перед многочисленными гостями мероприятия.
«Сегодняшний вечер посвящен нашему новому продукту – ARARAT Cherry, который вот уже два месяца доступен нашему потребителю. С точки зрения бизнеса это, конечно, достаточно короткий срок для проведения оценок, однако первые отклики, которые мы получаем, весьма многообещающие. Уверен, что этим продуктом запущенная в 2019 году стратегия ARARAT Flavors откроет новые перспективы как для классической, так и вкусовой линеек ARARAT. Я невероятно рад, что у бренда такое большое количество поклонников, которых мы сегодня принимаем в самом сердце ARARAT – на Ереванском коньячном заводе и разделяем с ними наши достижения», – отметил исполнительный директор Ереванского коньячного завода Сергей Хачатрян.
Неповторимую атмосферу мероприятия обеспечивала сама локация – Ереванский коньячный завод, где каждый уголок – возможность новых открытий: от барельефов Арташеса Овсепяна до построек с уникальными архитектурными решениями.
Визуальную часть мероприятия обеспечили красноречивые инсталляции, среди которых были особые ряды дубовых бочек, специально вынесенных из погребов выдержки. Именно они символизировали идею выдержанного коньячного спирта, который является основой ARARAT Cherry.
Полюбившийся потребителю 30-градусный ARARAT Cherry обладает округлым, мягким вкусом с нотами засахаренной вишни, который переходит в долгое и постепенно раскрывающееся послевкусие, оттеняемое нотками шоколада. Благодаря такому органолептическому сочетанию ARARAT Cherry можно насаждаться как в чистом виде, так и в коктейлях.
ARARAT Cherry – третий продукт линейки ARARAT Flavors, который дополняет ранее выпущенные ARARAT Apricot и ARARAT Coffee.
Благодаря инновационной линейке ARARAT Flavors бренд придал новое дыхание коктейльной культуре и значительно обогатил гамму коктейлей, приготовленных на основе ARARAT. Обобщая эту тенденцию, в рамках мероприятия на Ереванском коньячном заводе работали специальные бары ряда самых знаковых заведений Еревана: Phoenix, Kong, Minas и The Kond House, которые удивили гостей специальными коктейлями, приготовленными на основе ARARAT Cherry.