14 Ապրիլ 2009 - 14:44 AMT
Ապրիլի 14-ից 14 օր շարունակ «Սթարի» բոլոր խանութներում գործելու է մինչեւ 14 տոկոս զեղչ 514 անուն հայկական արտադրության ապրանքատեսակների համար: Այդ մասին հայտնում է «Սթար» սուպերմարկետների ցանցի մարքեթինգային ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, «Ընտրենք հայկականը» սոցիալական ակցիան, որն իրականացվում է հայկական 54 արտադրողների հետ համատեղ, ուղղված է հայկական արտադրատեսակների առաջխաղացմանը եւ հայ սպառողներին ընտանեկան բյուջեն խնայելու հավելյալ հնարավորություն ընձեռելուն:
«Ակցիան ժամանակին է եւ իսկապես տեղին: Այսօր` համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում, աշխարհի ազգային տնտեսությունների մեծամասնությունը փորձում է շուկան հագեցնել տեղական արտադրանքով: Հայկական ապրանքներին նախապատվություն տալով` մենք աջակցում ենք տեղական ընկերությունների զարգացմանը, եւ մեզնից յուրաքանչյուրը գնումներ կատարելիս պետք է այդ հանգամանքը հաշվի առնի», – փաստում է Հայրենական ապրանք արտադրողների միության նախագահ Վազգեն Սաֆարյանը:
«Սթարի» գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանը նշեց, որ հայրենական արտադրողների համար նպաստավոր պայմանների ստեղծումը կառավարության օրակարգում է, եւ նման ակցիաներ կազմակերպելով` «Սթարը» գիտակցաբար աջակցում է հայկական արտադրողներին:
Հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ լինելով Հայաստանում մանրածախ առեւտրի խոշորագույն ցանց` «Սթարը» նախատեսում է առաջիկայում նույնպես աջակցել տեղական արտադրողներին, առավել եւս, որ նման ակցիաները ձեռնտու են նաեւ հաճախորդներին:

Начиная с 14-го апреля 14 дней подряд во всех супермаркетах “Стар” будут действовать скидки до 14% на 514 товаров армянского производства. Об этом сообщает маркетинговая служба сети супермаркетов “Стар”.
Согласно сообщению, социальная акция «Выбираем армянское», которая проводится совместно с 54 армянскими производителями, направлена на продвижение товаров местного производства и предоставление покупателям возможности дополнительной экономии семейного бюджета.
“Акция своевременна и крайне актуальна. Сегодня, в условиях глобального экономического кризиса, большинство национальных экономик мира пытаются насытить рынок местной продукцией. Отдавая предпочтение армянским товарам, мы помогаем развитию местных производителей, и, каждый из нас, совершая покупки, должен оглядываться на этот фактор”,- утверждает президент Союза отечественных производителей Вазген Сафарян.
Исполнительный директор “Стар” Ваган Керобян отметил, что программа по созданию благоприятных условий для отечественных производителей стоит сейчас на повестке правительства и проведением подобной акции “Стар” оказывает поддержку армянским производителям.
В сообщении отмечается, что, будучи крупнейшей сетью розничной торговли, “Стар” намеревается и в дальнейшем обеспечивать поддержкой национальное производство, тем более что подобного рода акции выгодны и для покупателей.