Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերաբերյալ բաց, ոչ պաշտոնական ԲարՔեմփ համաժողովը տեղի կունենա ապրիլի 17-19-ը Հայաստանի Ամերիկյան համալսարանում: Ինչպես նշվում է ԲարՔեմփի պաշտոնական կայքում, համաժողովը կհավաքի ՏՏ մասնագետների, ձեռներեցների, ուսանողների, լրագրողների եւ բլոգերների, ինչպես նաեւ բոլոր նրանց, ովքեր իրենց աշխատանքում օգտագործում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաներ:
ԲարՔեմփը բաց, ոչ պաշտոնական, «առանց փողկապի» Տեղեկատվական Տեխնոլոգիաների, եւ հատկապես Համացանցի եւ Նոր Մեդիայի համաժողով է։ ԲարՔեմփի յուրահատկությունն այն է, որ յուրաքանչյուր ոք կարող է ոչ միայն որպես լսող հանդես գալ, այլ նաեւ «զեկուցող»: Շնորհանդեսը կվարեն իրենք մասնակիցները, չկան հատուկ հրավիրվածներ եւ պաշտոնական հյուրեր: Ի տարբերություն դասական համաժողովների, շնորհանդեսի ցուցակը նույնպես իրենք` մասնակիցներն են կազմում:
Որպես կանոն, ԲարՔեմփը կազմակերպում են կամավորները:
Նախատեսվում է, որ Երեւանում ԲարՔեմփին կմասնակցի ավելի քան 200 մարդ, այդ թվում նաեւ մի քանի տասնյակ միջազգային մասնագետներ:

Открытая неформальная БарКемп-конференция по вопросам информационных технологий пройдет 17-19 апреля в Американском Университете Армении. Как говорится на официальном сайте БарКемп, конференция соберет ИТ-специалистов, предпринимателей, студентов, журналистов и блогеров, а так же всех, кто использует высокие технологии и Интернет в своей работе.
БарКемп – это неформальная конференция в области информационных технологий, с особым акцентом на сеть Интренет и новые медия. Особенность БарКемпа в том, что каждый может быть не только слушателем, но и “докладчиком”. Все презентации представляют сами участники, нет специально приглашенных и официальных гостей. В отличие от классических конференций, список презентаций так же составляют сами участники, вписывая свои презентации в расписание, непосредственно после открытия конференции.
Как правило, БарКемпы организуют волонтеры-энтузиасты, совместно координируя работу добровольцев.
Ожидается, что в БарКемп Ереване примут участие более 200 человек, в том числе несколько десятков международных специалистов.