Իրանի հեղափոխության պաշտպանության կորպուսի (ԻՀՊԿ) ցամաքային զորքերի հրամանատար, բրիգադի գեներալ Մոհամմադ Փաքպուրը հայտարարել է, որ Իրանում մեկնարկած զորավարժություններում հոկտեմբերի 19-ից կգործարկվեն նաև զրահատանկային ստորաբաժանումներ, հատուկ նշանակության ուժեր, ուղղաթիռներ և մարտական անօդաչու թռչող սարքեր, հայտնում է IRNA գործակալությունը։
Իրանը զորավարժություններ է անցկացնում Ադրբեջանի հետ սահմանին։ Դրանք ստացել են «Հզոր Իրան» անվանումը։
Նա նաև ասել է, որ ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի մյուս ստորաբաժանումները զորավարժությունների տարածք են ուղևորվել հոկտեմբերի 18-ին։
Փաքպուրն ասել է նաև, որ վարժանքներում ներառված են պարաշյուտի հետ կապված գործողություններ, մարտական գործողություններ ուղղաթիռներով, ինչպես նաև մարտական դրոններով և հարվածային անօդաչուներով գործողություններ։
Զորավարժությունների ընթացքում ցուցադրվում է Իրանի հեղափոխության պաշտպանության կորպուսի նորագույն և ժամանակակից տեխնիկան։
ԻՀՊԿ ցամաքային զորքերի հրամանատար Մոհամմaդ Փաքպուրն ավելի վաղ հայտարարել էր․ «Այս զորավարժությունների ուղերձը հարևան երկրների համար՝ խաղաղությունն է, բարեկամությունը և կայուն անվտանգության ամրապնդումը, իսկ թշնամիների համար՝ Իրանի սահմանների պաշտպանությունը և ցանկացած սպառնալիքի պատասխանելու պատրաստակամությունը»:

Иран проводит военные учения на границе с Азербайджаном. Командующий сухопутными силами КСИР Ирана, бригадный генерал Мохаммад Пакпур заявил, что бронетанковые подразделения, силы специального назначения, вертолеты и боевые беспилотники вступят в действие 19 октября.
Ссылаясь на второй день учений, Пакпур сказал, что в продолжение учений другие подразделения сухопутных войск КСИР также были направлены в район учений, пишет IRNA.
Он добавил, что бронетанковые подразделения, силы специального назначения, вертолеты и боевые беспилотники вступят в действие 19 октября.
Он отметил, что учения включают в себя, среди прочего, операции с парашютом, боевые операции на вертолетах, а также операции боевых дронов и беспилотников-смертников.
В ходе учений демонстрируется новейшая передовая, новейшая и современная техника Сухопутных войск КСИР.