15 Ապրիլ 2009 - 13:32 AMT
Ամերիաբանկի ակտիվները 2009թ. առաջին եռամսյակում տարվա սկզբի նկատմամբ աճել են 65.1%-ով: Այդ մասին հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն մարտի 31-ի դրությամբ բանկի ակտիվները կազմել են 80.9 մլրդ դրամ – գերազանցել նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշը 3.8 անգամ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ կորպորատիվ, ներդրումային բանկ է, որն իրականացնում է կորպորատիվ, ներդրումային – սահմանափակ մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ: «Ամերիաբանկ»-ի Տնօրենների խորհրդի նախագահն է պրն Ռուբեն Վարդանյանը, Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրենը` պրն Արտակ Հանեսյանը: «Ամերիաբանկ»-ի ռազմավարական գործընկերն է «ՏրոյկաԴիալոգ» խումբը` Ռուսաստանի ամենամեծ ներդրումային բանկային ընկերություններից մեկը:

15 Апрель 2009 - 13:32 AMT
Активы «Америабанка» в первом квартале 2009 года увеличились по сравнению с началом года на 65.1%. Об этом сообщает пресс-службе банка.
Согласно сообщению, по состоянию на 31 марта активы «Америабанка» составили 80.9 млрд. драмов и превысили показатель за аналогичный период 2008 года в 3.8 раза.
ЗАО “Америабанк” является корпоративным, инвестиционным банком, предлагающим корпоративные, инвестиционные и некоторые розничные услуги в виде комплексного пакета. Председателем Совета Директоров Америабанка является г-н Рубен Варданян, а Председателем Директората-Генеральным директором – г-н Артак Анесян. Стратегическим партнером ЗАО “Америабанк” является группа компаний “Тройка Диалог” – одна из крупнейших инвестиционно-банковских компаний в России.