Ապրիլի 28-ին Երեւանում տեղի կունենա հերթական «Բանկային Գագաթաժողով – Հայաստան 2009»-ը «Բանկային քարտեր. առաջնային լուծումներ» թեմայով:
Գագաթաժողովին կմասնակցեն այնպիսի ընկերությունների ներկայացուցիչներ, ինչպիսիք են NCR, Hypercom, Cybernet, Inpas, R-Style, ինչպես նաեւ Հայաստանի տարածքում գործող գրեթե բոլոր բանկերի ներկայացուցիչներ:
Գագաթաժողովին կընթերցվեն բազմաճյուղ վարկային հաստատությունների համար նախատեսված ավոտմատացման համակարգերի, հայկական դրամի ընդունման համար ինտելեկտուալ դեպոզիտի մշակման նախագծի, վճարման տերմինալների նոր սահմանների վերաբերյալ զեկույցներ, ինչպես նաեւ կացնկացվի սարքավորումների ցուցադրություն:
Գագաթաժողովի մասնակիցները երեք ընկերություններ են` «ՄՏԴ», «Սմարտ Տեխ» եւ «Սմարտ Տեստ», որոնք մասնագիտանում են բանկային սարքավորումների մատակարարման եւ ծրագրային ապահովման գործում:

15 Апрель 2009 - 14:43 AMT
28-го апреля 2009 года в Ереване пройдет очередной “Банковский Саммит – Армения 2009” на тему «Банковские карты: Передовые решения».
В саммите примут участие представители таких компаний, как NCR, Hypercom, Cybernet, Inpas, R-Style, а также представители практически всех банков, действующих на территории Армении.
На Саммите будут зачитаны доклады по комплексным системам автоматизации для многофилиальных кредитных учреждений, по проекту разработки интеллектуального депозита для приема армянских драмов, по новым линейкам платежных терминалов, а также проведён демонстрационный показ оборудования.
Организаторами Саммита являются три компании – «МТД», «Смарт Тех» и «Смарт Тест», специализирующиеся на поставке и обслуживании банковского оборудования и программного обеспечения.