Ամանորին ընդառաջ՝ նոյեմբերի 15-ից մինչև 2023թ․ հունվարի 15-ը, Ucom շարժական կապի ծառայության բաժանորդները Վրաստանում, Եգիպտոսում կամ ԱՄԷ-ում ճամփորդելիս կօգտվեն ռոումինգում ինտերնետի լավագույն՝ 8 դրամ/ՄԲ սակագնից։ Նշյալ ժամանակահատվածում մասնավորապես Վրաստանում անհրաժեշտ է միանալ Geocell և Magticom օպերատորների ցանցին, Եգիպտոսում ընտրել Orange-ի ցանցը, իսկ ԱՄԷ-ում միանալ du շարժական ցանցի օպերատորին։
«Ամանորին ընդառաջ կարճաժամկետ հանգստի կամ գործնական այցելության մեկնելիս անհոգ եղեք․ այսքան հասանելի և մրցակցային սակագնով ռոումինգում Wi-Fi փնտրելու անհրաժեշտություն չեք ունենա։ Պարզապես միացեք համապատասխան օպերատորին և վայելեք մշտական կապը մտերիմների հետ», – ասել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Արա Խաչատրյանը։
Այն բաժանորդները, որոնք նախընտրում են անմիջապես շրջագայության ընթացքում կիսվել լուսանկարներով, տեսանյութերով և տպավորություններով, կարող են ակտիվացնել «Ինտերնետ ռոմինգում» գերարագ ինտերնետի փաթեթները, մասնավորապես 2 ԳԲ փաթեթը՝ 10 500 դրամով կամ 3 ԳԲ փաթեթը՝ 13 500 դրամով: Նախընտրած փաթեթն ակտիվացնելու համար անհրաժեշտ է հավաքել *121# և հետևել հրահանգներին:
Հայաստանից մեկնելուց առաջ անհրաժեշտ է ակտիվացնել ռոումինգի ծառայությունը՝ հավաքելով *121# կամ *121*1#:

15 Ноябрь 2022 - 09:22 AMT
В преддверии Нового года, с 15 ноября до 15 января 2023 года абоненты услуги мобильной связи Ucom воспользуются лучшим тарифом в 8 драмов/МБ на интернет в роуминге, при путешествии по Грузии, Египту или ОАЭ. В указанный период, в частности, в Грузии необходимо подключиться к сети операторов Geocell и Magticom, выбрать сеть Orange в Египте и подключиться к оператору мобильной сети du в ОАЭ.
«Не переживайте, уезжая в краткосрочный отпуск или командировку перед Новым годом: с такими доступными и конкурентоспособными тарифами на роуминг вам не нужно будет постоянно выискивать доступ к Wi-Fi. Просто подключитесь к соответствующему оператору и наслаждайтесь постоянной связью со своими близкими», – сказал Ара Хачатрян, генеральный директор компании Ucom.
Все те абоненты, которые предпочитают делиться фотографиями, видео и впечатлениями непосредственно во время путешествия, могут активировать также высокоскоростные пакеты интернета «Интернет в роуминге», в частности, пакет в 2 ГБ за 10 500 драмов или пакет в 3 ГБ за 13 500 драмов. Для активации предпочитаемого пакета необходимо набрать *121# и следовать инструкциям.
Перед отъездом из Армении нужно убедиться, что услуга роуминга активирована, непосредственно со своего смартфона набрав *121# или _121_1#.