17 Ապրիլ 2009 - 15:36 AMT
Ապրիլի 16-ին Մոսկվայում կայացել է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ տնօրենների խորհուրդը: Ինչպես հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը, խորհրդի ընթացքում քննարկվել են Ընկերության 2009թ. գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Խորհրդի շրջանակներում հաստատվել է 2009թ. Ընկերության բյուջեն եւ սակագնային քաղաքականութունը: Նաեւ սահմանվել է 2009թ. ներդրումերի չափը Հայաստանի երկաթուղային համակարգում` 2 մլրդ. 666 մլն. ռուբլու չափով հիմնական ֆոնդերի մուտքագրմամբ:
Հանդիպման ընթացքում մշակվել են Ընկերության կազմակերպչա-վարչական կառուցվածքի ձեւավորման մեթոդները: Այդ թվում նաեւ քննարկվել են հակաճգնաժամային միջոցներին եւ ոչ պրոֆիլային ակտիվների հետ արդյունավետ աշխատանքին առնչվող հարցերը:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ «Ռուսական երկաթուղիներ» ԲԲԸ 100 % դուստր ընկերությունն է: «Հայկական երկաթուղի» ՓԲԸ կոնցեսիոն կառավարման է հանձնվել «ՀԿԵե ՓԲԸ` համաձայն Կոնցեսիոն պայմանագրի, որը կնքվել է 2008թ. փետրվարի 13-ին: Կոնցեսիոն կառավարման ժամկետը կազմում է 30 տարի` 10 տարի հետաձգման իրավունքով:

17 Апрель 2009 - 15:36 AMT
16 апреля в Москве состоялся Совет директоров ЗАО “Южно-Кавказская железная дорога”. Как сообщает пресс-служба компании, на Совете были рассмотрены вопросы относительно деятельности компании на 2009г.
В рамках Совета были приняты тарифная политика и бюджет ЗАО “ЮКЖД” на 2009 год. Также был установлен размер инвестиций в железнодорожную систему Армении в 2009 г., который составит 2 млрд. 666 млн рублей вводом основных фондов.
В сообщении отмечается, что на Совете директоров были рассмотрены методы формирования организационно-административной структуры Компании, а также были обсуждены вопросы по антикризисным мерам и эффективной работе с непрофильными активами.