Պետերաշխիքների հատկացման մրցույթին մասնակցելու համար, որը մեկնարկել է ապրիլի 14-ին, բոլոր կառուցապատողները կարող են դիմել օպերատիվ շտաբ` ներկայացնելով համապատասխան փաստաթղթեր:
Ըստ ՀՀ կառավարության օպերատիվ շտաբի հայտարարության կառուցապատողների պետերաշխիքների տրամադրման պայմանների մեջ փոփոխություններ են կատարվել, որոնց համաձայն օբյեկտի պատրաստվածության աստիճանը 75 տոկոսից իջեցվել է մինչեւ 50 տոկոս:
Հինգշաբթի օպերատիվ շտաբի նիստում որոշվել է շուրջ 20 մլրդ դրամ ծավալով պետերաշխիքներ տրամադրել կառուցապատողներին: Ենթադրվում էր, որ առաջնությունը կտրվի այն անավարտ օբյեկտներին, որտեղ կատարված էր աշխատանքի 75 տոկոսը:

18 Апрель 2009 - 09:17 AMT
Для участия в конкурсе на получение госгарантий, который начался с 14 апреля, все застройщики могут обратиться в Оперативный штаб, предъявив необходимые документы.
Согласно объявлению Оперативного штаба Правительства РА в требования, предъявляемые для предоставления застройщикам кредитных гарантий, внесено изменение, согласно которому степень готовности подлежащего застройке объекта вместо 75% отныне будет составлять всего 50%.
На заседании в четверг Оперативный штаб правительства Армении принял решение о предоставлении государственных гарантий застройщикам объем 20 млрд. драмов. Предполагалось, что приоритет будет отдаваться тем незавершенным строительным объектам, уровень готовности которых достигает 75%.