20 Ապրիլ 2009 - 06:35 AMT
2009 թվականի առաջին եռամսյակում Unistream միջազզային համակարզի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է 89 մլն դոլար
2009 թվականի առաջին եռամսյակում Unistream միջազզային համակարզի շրջանառությունը Հայաստանում կազմել է 89 մլն դոլար: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդագրության համաձայն, փոխանցումների ամենամեծ ծավալները գրանցվել են մարտ ամսին`33.8 մլն դոլար, փետրվարին `29.3 մլն դոլար, հունվարին`26 մլն դոլար:
Առաջին եռամսյակի ընթացքում փոխանցումների առյուծի բաժինը`94.4%, ընկել է Ռուսաստանին, որին հաջորդում են Ուկրաինան`1.6% – Հունաստանը`1.2%:
Փոխանցումների 65.8%-ը կատարվել է ԱՄՆ դոլարով, 24.4%-ը`ռուսական ռուբլիով – մոտ 5.7%-ը`եվրոյով: Դրամային փոխանցումների բաժինը կազմել է 4.1%:

20 Апрель 2009 - 06:35 AMT
Оборот международной системы денежных переводов UNIStream в Армении в первом квартале 2009 года составил 89.1 млн долларов. Об этом сообщает пресс-служба банка.
Согласно сообщению, наибольший объем переводов был осуществлен в марте – 33.8 млн. долларов, а в феврале и в январе, соответственно, 29.3 долларов млн. и 26 долларов млн.
За первый квартал львиная доля переводов по UNIStream – свыше 94,4%, пришлась на Россию, 1,6% – на Украину, 1,2% – на Грецию. Причем 65,8% переводов было осуществлено в долларах США, 24.4% в российских рублях и около 5,7% – в евро. На долю драмовых переводов пришлось 4,1%.