Հսկիչ դրամարկղային մեքենաների կտրոններով անցկացված երրորդ` ապրիլի 3-ի վիճակահանության արդյունքում 1294 շահողի արդեն իսկ տրամադրվել է պարգեւավճարը եւ բոնուսը` շուրջ 10 մլն 600 հազար դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի մամլո ծառայությունը:
Հաղորդման համաձայն, շահումը ստանալու նպատակով քաղաքացիները դիմել են առեւտրային 18 բանկեր:
Ապրիլի 18-ի դրությամբ 5 հազար դրամ է շահել 1085, 20 հազար դրամ` 181 քաղաքացի եւ 6 թվի համընկնմամբ 50 հազար դրամ է շահել 28 քաղաքացի:
Հայաստանի կառավարությունը որոշում է կայացրել հանրապետությունում ապրիլի 1-ից ՀԴՄ կտրոններով լրացուցիչ դրամական գումարների տրամադրման բոնուսային համակարգի նոր մեխանիզմի կիրառման շուրջ:
Երեք ամսվա ընթացքում ավելի քան 100 000 դրամ ընդհանուր գումարի չափով 50 կտրոն հավաքած եւ ներկայացրած քաղաքացին կստանա 2500 դրամի չափով բոնուսի իրավունք, իսկ 6 մլն դրամ ընդհանուր գումարի չափով 1000 կտրոն ներկայացնելու դեպքում` 200 000 դրամ:
ՀԴՄ կտրոններով խաղարկությունը Հայաստանում անցկացվում է 2009 թվականի հունվարի 1-ից` ստվերային շրջանառության կրճատման եւ սուբյեկտներին միասնական հարկային դաշտ ներգրավելու նպատակով: Ներկայումս Հայաստանի առեւտրի կետերում հաստատվել է շուրջ 45 հազար ՀԴՄ; ՀԴՄ կտրոններով խաղարկության մրցանակային ֆոնդը կազմում է 115 մլն դրամ, որոնք կարող է ստանալ 10 հազար հաղթող:

20 Апрель 2009 - 10:21 AMT
По результатам 3-ей лотереи по чекам контрольно-кассового аппарата, проведенной 3 апреля, уже по 1294 выигрышным билетам было выплачено порядка 10,6 млн. драмов премий и бонусов. Об этом сообщает пресс-служба Комитета по госдоходам РА.
Согласно сообщению, с целью получения выигрыша, граждане обратились в более чем 18 банков республики.
По состоянию на 18 апреля 5000 драм выиграли 1085 граждан, а 20 000 драмов – 181 гражданин и 50 000 драмов выиграло 28 граждан при совпадении 6 чисел.
Правительство Армении приняло решение о внедрении в республике с 1 апреля нового механизма бонусной системы по предоставлению дополнительных денежных сумм по чекам контрольно-кассовых аппаратов (ККА).
Гражданин, представивший 50 чеков, собранных в течение трех месяцев на общую сумму свыше 100 000 драмов , получит право бонуса на сумму в 2500 драмов, а в случае представления 1000 чеков на общую сумму в 6 млн. драмов – 200 000 драмов
Лотерея по чекам ККА проводится в Армении с 1 января 2009 года с целью сокращения теневого оборота и вовлечения субъектов в единое налоговое поле. В настоящее время в торговых точках Армении установлено около 45 тысяч ККА. Призовой фонд в лотерее по чекам ККА составляет 115 миллионов драмов, которые могут получить 10 тысяч победителей.