20 Ապրիլ 2009 - 12:47 AMT
Հայաստանում միջին ամսական անվանական աշխատավարձը 2009թ. հունվար-մարտ ամիսներին 2008թ. նույն շրջանի համեմատությամբ ավելացել է 16,4%-ով:
Հանրապետության Ազգային վիճակագրական ծառայության օպերատիվ տվյալների համաձայն, միջին ամսական անվանական աշխատավարձը կազմել է 97 899 դրամ, ինչը չի մխիթարում, քանի որ 2009թ. հունվար-մարտ ամիսներին 2008թ. դեկտեմբերի համեմատությամբ արձանագրվել է սպառողական գների 0,7%-ի աճ:
Ինչ վերաբերում է բյուջետային կազմակերպություններին, ապա այստեղ միջին ամսական աշխատավարձը կազմել է 80 682 դրամ, ինչը 18,1%-ով բարձր է 2008թ. հունվար-մարտի մակարդակից, իսկ ոչ բյուջետային կազմակերպություններում` 123 501 դրամ, ինչը 13,1%-ով բարձր է 2008թ. հունվար-մարտի մակարդակից:

20 Апрель 2009 - 12:47 AMT
Среднемесячная номинальная заработная плата в Армении в январе-марте 2009 года увеличилась по сравнению с тем же периодом 2008 года на 16,4%.
По оперативным данным Нацстатслужбы республики, среднемесячная номинальная зарплата составила 97899 драмов, что не утешительно, поскольку в январе-марте 2009 года по сравнению с декабрем 2008 года зафиксирован рост потребительских цен на 0,7%.
Что касается бюджетных организаций, то здесь среднемесячная зарплата составила 80682 драма, что на 18,1% выше уровня января-марта 2008 года, а в небюджетных организациях – 123501 драм, что на 13,1% выше уровня января-марта 2008 года.