Պետական սոցիալական ծրագրերի իրականացման շրջանակներում` ուղղված 1988թ. երկրաշարժից տուժած ընտանիքներին բնակարաններով ապահովելուն, «Գլենդ Հիլզ» ընկերությունը 2 մլրդ դրամի պետերաշխիք է ստացել:
Ինչպես հայտնել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին «Գլենդ Հիլզ» ընկերության հասարակայնության հետ կապերի բաժինը, ստացված գումարը կտրամադրվի բնակարանների եւ բնակելի տների շինարարությանը հանրապետության Լոռու եւ Շիրակի մարզերում` պետական գնումների մասին պայմանագրերին համապատասխան: Դրա հետ մեկտեղ վարչությունում նշեցին, որ շինարարական աշխատանքներն իրենց որակով ոչ մի դեպքում չեն զիջելու այն շինություններին, որոնք ընկերությունն իրականացրել եւ իրականացնում է իր գործունեության ողջ ընթացքում:
Շինարարական աշխատանքներն արդեն սկսված են (Լոռիում արդեն ապագա բնակելի համալիրի հիմքն են փորում) եւ կիրագործվեն սեղմ ժամկետներում, իսկ շինարարության ֆինանսավորման համար ընկերությունն իր միջոցներն է հատկացրել: «Գլենդ Հիլզ» ընկերությունը կառավարությանը իր պայմանները ներկայացրել է շատ ընդունելի գներով եւ ժամկետներով, եւ դրա արդյունքում ստացել է շինարարական աշխատանքների իրականացման պետերաշխիքներ»,- հաղորդում են ընկերությունից:
«Գլենդ Հիլզ» ՓԲԸ-ն, որը հիմնադրվել է 2004-ին, Հայաստանում բազմապրոֆիլ շինարարական ընկերություններից է, որն իր գործունեության ընթացքում դրսեւորել է իրեն որպես հուսալի գործընկեր, որը երաշխավորում է երկարաժամկետ համագործակցություն:
Ընկերության նպատակը անշարժ գույքի մեջ ներդրումներ անելն է եւ ներդրողների գումարների անվտանգությունն ապահովելը: Ընկերության գործունեության հիմնական նպատակը շինարարությունն է եւ տարածքների կառուցապատումը, իր շինությունների վաճառքն իրականացնելը, ինչպես նաեւ ընկերությունը հատուկ ուշադրություն է դարձնում շինությունների որակին եւ շրջակա միջավայրի բնապահպանական պայմանների բարելավմանը:
Ավելի վաղ հայտարարված երկու մրցույթները շահելու արդյունքում Շիրակում եւ Լոռիում 1988թ. երկրաշարժից տուժած մարդկանց բնակարաններով եւ տներով ապահովելու քաղաքաշինական ծրագրերի շրջանակներում ընկերությունը կկառուցի 2836 բնակելի ու առեւտրային օբյեկտներ եւ 2047 բնակելի տներ:
Մասնավորապես, «Գլենդ Հիլզ» ՓԲԸ-ն Սպիտակ քաղաքում եւ 35 բնակավայրերում կկառուցի 536 բնակելի եւ առեւտրային օբյեկտներ, ինչպես նաեւ 2047 բնակելի տներ, որոնցից Շիրակի մարզում ընկերությունը կկառուցի 182 բնակարաններ եւ 226 բնակելի տներ, իսկ Լոռու մարզում` 354 բնակարաններ եւ 1821 բնակելի տներ: Բնակարանները շահագործման կհանձնվեն 2011-ին:

20 Апрель 2009 - 14:39 AMT
В рамках реализации социальной государственной программы, направленной на обеспечение квартирами семей, пострадавших от землетрясения 1988 года, компания «Гленд Хилз» получила госгарантии в размере 2 млрд. драмов.
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в управлении по связям с общественностью компании «Гленд Хилз», полученная сумма будет направлена на строительство жилых домов и квартир в Лорийской и Ширакской областях республики в соответствии с договорами о госзакупках. При этом в управлении отметили, что строительные работы ни в коем случае не будет уступать по своему качеству постройкам, которые компания осуществляла и осуществляет на протяжении всей своей деятельности.
Строительные работы уже начаты (в Лорийской области уже роют фундаменты для будущего жилого фонда) и будут реализованы в сжатые сроки, а на финансирование строительства компания направила свои средства. «Компания «Гленд Хилз» представила правительству свои условия по очень приемлемым ценам и срокам, и в результате чего получила госгарантии на осуществление строительных работ», – сообщили в компании.
Компания ЗАО “Глендел Хилз”, основанная в 2004 году, является многопрофильной строительной компанией в Армении, за годы деятельности проявившей себя как надежный партнер, гарантирующий долговременное сотрудничество.
Целью компании является привлечение вложений в недвижимость и обеспечение безопасности сумм вкладчиков. Основным видом деятельности компании является строительство и застройка территорий, осуществление продаж своих построек, а также особое внимание компания обращает на качество зданий и на улучшение экологических условий окружающей среды.
В результате выигрыша в двух объявленных раннее тендерах, в рамках градостроительной программы в областях Ширак и Лори с целью обеспечить квартирами и домами людей, пострадавших от землетрясения в 1988 году, компания построит 2836 жилых и коммерческих объектов и 2047 жилых домов.
В частности, ЗАО «Глендел Хилз» в городе Спитак и 35-и поселениях построит 536 жилых и коммерческих объектов, а так же 2047 жилых домов, из которых в области Ширак компания построит 182 квартиры и 226 жилых домов, а в области Лори – 354 квартиры и 1821 жилой дом. Квартиры будут сдаваться в эксплуатацию с 2011 года.