26 Հունվար 2023 - 14:22 AMT
GFN.AM-ը սկսում է ՀՀ-ում NVIDIA GeForce NOW ամպային խաղերի ծառայության բետա փորձարկման համար գրանցումները
GFN.AM-ը սկսում է Հայաստանում NVIDIA GeForce NOW ամպային խաղերի ծառայության բետա փորձարկման համար գրանցումները, որոնք կմեկնարկեն հունվարի 26-ից։
GFN.AM-ը թույլ է տալիս Հայաստանի գեյմերներին, պահպանելով վերջին սերնդի NVIDIA GeForce գրաֆիկայի առավելությունները, օգտվել գրաֆիկական ամենապահանջկոտ խաղերից գրեթե ցանկացած սարքից՝ ներառյալ ցածր հզորության համակարգիչներից, սմարթֆոններից և պլաշետներից` iOS կամ Android համակարգերի միջոցով, ինչպես նաև այն հեռուստացույցներից, որոնք ունեն նման հնարավորություն։ GFN.AM-ը համատեղելի է թվային խաղերի խոշորագույն խանութների հետ և խաղեր է հեռարձակում անմիջապես գեյմերների գրադարաններից Steam-ում, Epic Games Store-ում, Ubisoft Connect-ում և այլն:
GFN.AM-ի կատալոգն արդեն ունի ավելի քան 1500 խաղ, որոնք կարելի է հեռարձակել ամպից, ընդ որում՝ այդ խաղերից 100-ն անվճար է: Նոր խաղերը ավելացվում են շաբաթական պարբերականությամբ: Հունվարի 26-ից խաղացողները կարող են ստեղծել հաշիվ GFN.AM-ում, որը թույլ կտա մուտք գործել ծառայության փակ բետա տարբերակ։ Օգտատերերը կկարողանան ընտրել բաժանորդագրության հարմար տարբերակ: Բազային բաժանորդագրությունը տրամադրվում է անվճար։ Պրեմիում կամ Ultimate բաժանորդագրության արժեքը և առավելությունները կարելի է գտնել կայքում։
Բազային բաժանորդագրություն՝ անվճար է և թույլ է տալիս խաղացողներին ծանոթանալ խաղային ծառայությանը՝ առաջարկելով մինչև 30 րոպե տևողությամբ խաղային սեսսիաներ:
Պրեմիում բաժանորդագրություն՝ ապահովում է ամպային խաղերի ծառայության ավելի շատ առավելություններ.
-Խաղը սկսելիս առաջնահերթ մուտք դեպի սերվերներ;
-Խաղային սեսսիաներ՝ մինչև 6 ժամ;
-NVIDIA RTX տեխնոլոգիաների հասանելիություն:
Ultimate բաժանորդագրություն՝ խաղացողներին տալիս է «Premium» -ի բոլոր հնարավորությունները և այլ առավելություններ.
-Բացառիկ մուտք դեպի GeForce RTX 3080 սերվերներ ներկայում և GeForce RTX 4080 սերվերներ՝ ապագայում;
-Պատկերի 4K կետայնություն, կադրերի հաճախականությունը՝ մինչև 120 կադր/վ:
GFN.AM-ը Հայաստանի տարածքում տեղադրել է սերվերներ, ինչը թույլ է տալիս տարածաշրջանի մասնակիցներին ստանալ հնարավոր նվազագույն հապաղում։ Մասնակիցները կկարողանան խաղալ իրենց սմարթֆոններից, պլանշետներից, հեռուստացույցներից և այլ սարքերից 60 կադր/վրկ-ի դեպքում և 720p-ի համար ինտերնետի նվազագույն 15 Մբիթ/վրկ արագությամբ և 60 կադր/վրկ-ի և 1080p-ի համար՝ 25 Մբիթ/վրկ ինտերնետի արագությամբ։
Հայաստանը զարգանում է արագ տեմպերով, և քանի որ աշխարհի խոշորագույն տեխնոլոգիական ընկերություններից մի քանիսը ավելի շատ ներդրումներ են կատարում, երկրում աճում է տվյալների մշակման կենտրոնների և պրովայդերների քանակը, որոնք առաջարկում են կապի ավելի լայն հնարավորություններ, ինչն էլ լիովին համապատասխանում է GFN.AM-ի GeForce NOW ծառայությանը: GFN.AM-ում խաղացողների թվի մեծացմանը զուգահեռ կդիտվի ինտերնետի որակի բարելավում բոլոր ծառայությունների համար, քանի որ GeForce NOW-ն գործում է որպես կատալիզատոր երկրի ներսում ինչպես տվյալների կենտրոնների, այնպես էլ կապի գծերի զարգացման համար:
GFN.AM-ը մատուցում է ծառայություններ, որոնք պահանջված են ոչ միայն այսօր, այլ նաև ապագայում։ GFN.AM սերվերների բարձր վերարտադրողականությունը, Ultimate բաժանորդագրության դեպքում RTX 3080-ի աջակցությունը և ապագայում RTX 4080-ի հայտնվելը փորձառությունն ավելի մոտեցնում են ավանդական սեղանի համակարգչին, այնպես որ խաղացողները կարող են կենտրոնանալ իրենց սիրելի խաղերի վրա՝ առանց սարքի տեխնիկական պարամետրերին ուշադրություն դարձնելու:
Գրանցվելուց հետո օգտատերերին հասանելի կլինի փակ բետա թեստը, որի ընթացքում ծառայությունը կգործի ամբողջությամբ՝ առանց որևէ սահմանափակման՝ բաժանորդագրության յուրաքանչյուր մակարդակի խաղերի կամ արտադրողականությանը համապատասխան: Բետա թեստավորումից հետո ծառայության մեկնարկի մասին տեղեկությունների համար հետևեք GFN.AM կայքին:
«Հայաստանում մեր գործընկերն է IDBank-ը: Այս ընկերության աջակցությունը հնարավորություն է տվել ներդնել GeForce NOW Powered by GFN.AM-ը գերազանց մակարդակով և ամենաբարձր որակով»,- ասել է GFN.AM-ի գործադիր տնօրեն Կարեն Մարգարյանը:
«Մենք վստահ ենք, որ հայկական շուկայում այնպիսի խաղացողի հայտնվելը, ինչպիսին NVIDIA GeForce NOW հարթակի հիման վրա գործող GFN-ն է, շատ կարևոր իրադարձություն է, որը կբերի ամբողջ ոլորտի զարգացմանը: Մենք մեծ ուրախությամբ ընդունեցինք GFN-ի վճարային գործընկերը դառնալու առաջարկը, ինչը թույլ կտա օգտատերերին արագ և հարմարավետ կերպով կատարել անհպում վճարումներ ծառայությունների այս կամ այն փաթեթի համար ինչպես քարտերի, այնպես էլ Idram&IDBank հավելվածի միջոցով QR կոդով: Մենք նաև վստահ ենք, որ մեր օգտատերերին դուր կգան GFN.am-ի ծառայությունները և հուսով ենք երկարաժամկետ և խոստումնալից համագործակցություն հաստատել»,- ասել է IDBank-ի կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանը։
GeForce NOW by GFN.AM-ի օգտատերերը կարող են սկսել խաղալ բազային բաժանորդագրությամբ, ապա ընտրել այն տարբերակը, որը լավագույնս համապատասխանում է իրենց նախընտրած խաղաոճին: Այն մասնակիցները, որոնք կընտրեն Ultimate բաժանորդագրությունը, կկարողանան խաղալ իրենց նախընտրած PC խաղերը ամենաբարձր մակարդակի գրաֆիկայով, մշակված տեքստուրայով և խաղերի համար կինեմատոգրաֆիկ գեյմփլեյով, որն ապահովվում է RTX-ով: Միաժամանակ սարքին ներկայացվող պահանջները նվազագույն են, կարիք չկա գնել հզոր համակարգիչ, ինչը խաղերը հասանելի է դարձնում ամենալայն լսարանի համար։
GeForce NOW ամպային խաղերը կհետաքրքրեն նաև նրանց, ովքեր ցանկանում են փորձել նոր խաղեր, որոնք ավելացվում են շաբաթական պարբերականությամբ և կարող են գործարկվել ամպից գրեթե ակնթարթորեն՝ առանց ներբեռնումների կամ թարմացումների սպասելու: Առաջին քայլը դեպի ամպային խաղերի աշխարհ սկսվում է GFN.AM-ում գրանցմամբ:
GFN.AM-ը խաղային ծառայություն է, որը գործում է Հայաստանում և ԱՊՀ երկրներում (Հայաստան, Վրաստան, Ղազախստան, Մոլդովա, Ուզբեկստան, Ուկրաինա) NVIDIA-ի GeForce տեխնոլոգիաներով: Ծառայությունը թույլ է տալիս օգտատերերին գործարկել AAA խաղեր Windows, macOS, Android կամ iOS-ով աշխատող գրեթե ցանկացած սարքի վրա: GFN.AM-ը համատեղելի է խոշորագույն խաղային հարթակների հետ՝ առաջարկելով խաղեր անմիջապես գրադարանից Steam-ում, Epic Games Store-ում և Ubisoft Connect-ում:

С 26 января доступна регистрация на GFN.AM, что в дальнейшем даст пользователям доступ к бета-версии сервиса GeForce NOW.
GFN.AM позволяет геймерам в Армении запускать самые требовательные к графике компьютерные игры практически с любого устройства, включая маломощные компьютеры, смартфоны или планшеты на iOS или Android или телевизионные приставки, сохраняя при этом преимущества последнего поколения графики NVIDIA GeForce. GFN.AM совместим с крупнейшими магазинами цифровых игр и транслирует игры прямо из библиотек геймеров в Steam, Epic Games Store, Ubisoft Connect и т. д. В каталоге GFN.AM уже есть более 1500 игр, которые можно транслировать из облака, причем более 100 из них бесплатны. Новые игры добавляются еженедельно.
С 26 января геймеры могут создать учетную запись на GFN.AM, которая позволит им получить доступ к закрытой бета-версии сервиса. Пользователи смогут выбрать удобный вариант подписки. Базовая подписка предоставляется бесплатно. Стоимость подписки Premium или Ultimate можно узнать на сайте.
Базовая — бесплатная подписка, позволяющая геймерам ознакомиться с игровым сервисом и предлагающая игровые сессии до 30 минут.
Премиум — это подписка, которая предоставит больше преимуществ облачного игрового сервиса:
-Приоритетный доступ к серверам при запуске игры;
-Игровые сессии до 6 часов;
-Доступ к технологиям NVIDIA RTX.
Ultimate — это подписка, которая дает геймерам все возможности «Премиум», а также:
-Эксклюзивный доступ к серверам GeForce RTX 3080 сегодня и серверам GeForce RTX 4080 в будущем;
-Разрешение до 4K, частота кадров до 120 кадров в секунду.
GFN.AM разместил серверы на территории Армении, что позволяет участникам в регионе получить минимально возможную задержку. При минимальной скорости интернета 15 Мбит/с для 720p при 60 кадрах в секунду и 25 Мбит/с для 1080p при 60 кадрах в секунду участники смогут играть со своих смартфонов, планшетов, телевизоров и других устройств. Узнайте, как настроить устройство здесь.
Армения стремительно развивается. Поскольку некоторые из крупнейших мировых технологических компаний вкладывают больше средств в страну, в ней растет число центров обработки данных и провайдеров, предлагающих больше возможностей подключения, что идеально подходит для сервиса GeForce NOW предоставляемого GFN.AM. По мере роста количества игроков в GFN.AM мы будем наблюдать улучшение качества интернета для всех сервисов, так как GeForce NOW выступает катализатором развития как дата-центров, так и линий связи внутри страны.
GFN.AM предоставляет услуги, востребованные не только сегодня, но и в будущем. Высокая производительность серверов GFN.AM, поддержка RTX 3080 в подписке «Ultimate» и появление RTX 4080 в будущем приближают опыт к традиционному настольному ПК, поэтому игроки могут сосредоточиться на любимых играх, без оглядки на технические требования к устройству.
После регистрации в сервисе пользователям будет доступен закрытый бета-тест, в ходе которого сервис будет полностью функционален, без каких-либо ограничений в играх или производительности в рамках каждого уровня подписки. Следите на сайте GFN.AM за информацией об открытии сервиса после бета-тестирования.
«Нашим партнером в Армении является IDBank. Поддержка этой компании позволила внедрить GeForce NOW Powered by GFN.AM на отличном уровне и высочайшей качестве», — сказал Карен Маркарян, генеральный директор GFN.AM.
«Мы уверены, что появление на армянском рынке такого игрока, как GFN на платформе NVIDIA GeForce NOW – очень важное событие, которое повлечет за собой развитие всей сферы. Мы с удовольствием стали платежным партнером GFN.am, что позволит пользователям быстро и удобно совершать бесконтактные платежи за тот или иной пакет услуг как через карты, так и через приложение Idram&IDBank по QR коду. Мы также уверены, что услуги GFN.am будут по душе и нашим пользователям и надеемся на долгосрочное и перспективное сотрудничество», – сообщил директор по корпоративному бизнесу IDBank Тигран Мхитарян.
Пользователи GeForce NOW от GFN.AM могут начать играть с базовой подпиской, а затем выбрать вариант, который лучше всего подходит для их предпочтительного стиля игры. Для тех, кто выберет подписку «Ultimate», участники смогут играть в свои любимые компьютерные игры с максимальным уровнем графики, проработанными текстурами и кинематографическим геймплеем для игр, поддерживающих RTX. При этом требования к устройству минимальны, нет необходимости приобретать мощный компьютер, что делает игры доступными для самой широкой аудитории.
Облачные игры GeForce NOW также будут интересны тем, кто хочет попробовать новые игры, которые добавляются еженедельно и могут запускаться из облака практически мгновенно, без ожидания загрузки или обновлений. Первый шаг в мир облачных игр начинается с регистрации на GFN.AM.
GFN.AM — игровой сервис, работающий в Армении и странах СНГ (Армения, Грузия, Казахстан, Молдова, Узбекистан, Украина) на технологиях GeForce от NVIDIA. Сервис позволяет пользователям запускать игры AAA практически на любом устройстве под управлением Windows, macOS, Android или iOS. GFN.AM совместим с крупнейшими платформами по продаже игр, предлагает запускать игры прямо из библиотеки в Steam, Epic Games Store и Ubisoft Connect.