22 Ապրիլ 2009 - 08:52 AMT
Ապրիլի 21-ին` «Ընտրում ենք հայկականը» սոցիալական ակցիայի առաջին շաբաթվա արդյունքներն ամփոփելուց հետո, «Սթար» սուրպերմարկետների ցանցը արձանագրել է տեսանելի արդյունքներ. ակցիայի բոլոր ապրանքատեսակների մասով վաճառքի ծավալների աճ 24 տոկոսով: Այս մասին հաղորդել է «Սթարի» մարքեթինգի բաժինը:
«Սթարի» գործադիր տնօրեն Վահան Քերոբյանի խոսքերով, գնորդների հետաքրքրությունը հայկական ապրանքերի նկատմամբ աճել է: Նա հույս է հայտնել, որ ակցիայի ավարտից հետո էլ մեր ցանցի հաճախորդների ընտրությունը ավելի հաճախ կկանգնի տեղական արտադրանքների վրա:
«Սթարում» համոզված են, որ «Ընտրում ենք հայկականը» սոցիալական ակցիան կարելի է համարել համատեղ դեղատոմս համարել համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամի դեմ:
«Սթար» առեւտրային ցանցը, «հայկականը» խթանելով եւ տեղական արտադրողները, մասնակցելով այս ակցիային, բոլորը համատեղ ուժերով աջակցում են հայրենական տնտեսությանը:

22 Апрель 2009 - 08:52 AMT
21 апреля, после подведения итогов первой недели социальной акции “Выбираем армянское”, сеть супермаркетов «Стар» уже зафиксировала видимые результаты – рост продаж товаров, участвующих в акции, составил 24%. Об этом сообщает отдел маркетинга «Стар».
По словам исполнительного директора “Стар” Вагана Керобяна, интерес покупателей к армянским товарам активизировался. Он выразил надежду, что по окончании акции выбор клиентов сети все чаще будет останавливаться на продуктах местных производителей.
В «Старе» убеждены, что социальную акцию «Выбираем армянское» можно считать совместной терапией против глобального экономического кризиса.
Торговая сеть «Стар», продвигая «армянское», местные производители, участвуя в акции, и покупатели, отдавая предпочтение армянским товарам – все вместе оказывают поддержку развитию отечественной экономики.