Վիվա-ՄՏՍ-ի ծածկույթի քարտեզի և տեխնոլոգիաների վերաբերյալ վերջին տեղեկությունները հասանելի են հանրությանը:
Ի կատարումն Հայաստանի Հանրապետության հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի 2019 թվականի հունվարի 9-ին ընդունած N 1-Ն որոշման՝ փետրվարի 28-ին Վիվա-ՄՏՍ-ի պաշտոնական կայքէջում հրապարակվել են ընկերության կողմից հանրային էլեկտրոնային հաղորդակցության շարժական և ամրակցված կապի ծածկույթով ապահովված և ծածկույթ չունեցող բնակավայրերի ցանկն ու քարտեզը, ինչպես նաև այդ բնակավայրերում համապատասխան տեխնոլոգիաների և մատուցվող ծառայությունների վերաբերյալ տեղեկատվությունը:

3 Март 2023 - 05:57 AMT
В соответствии с Решением Комиссии по регулированию общественных услуг Армении № 1-Н от 9 января 2019 года, список покрытия мобильной, фиксированной сети и карта населенных пунктов с/без покрытия сети Вива-МТС, а также информация о предоставляемых услугах и технологий, применяемых в соответствующих местностях, опубликованы на официальном сайте компании 28 февраля, сообщает пресс-служба компании.
Viva-MTS является лидером в области инноваций и использует все отраслевые разработки на благо рынка мобильной связи страны. Вива-МТС руководствуется стандартами ISO 26000 (Международный стандарт социальной ответственности) и ISO/IEC 27001:2013 (Система управления информационной безопасностью). Дополнительная информация доступна на сайте.