Ապրիլի 27-ին և 28-ին Գյումրիում և Վանաձորում տեղի է ունեցել «ARARAT բացահայտումներ» միջոցառումների շարքը, որի նպատակն էր ներկայացնել ARARAT ապրանքանիշի ժառանգությունն ու ժամանակակից եզրերը Հայաստանի մարզերում։
Երևանի կոնյակի գործարանի կողմից պարբերաբար կազմակերպվող միջոցառումների այս շարքն իր մեջ ամփոփում է ARARAT-ի պատմության կարևոր դրվագները և հնարավորություն տալիս ծանոթանալու ARARAT-ի այն արժեքներին, որոնք ամբողջացնում են ապրանքանիշի գաղափարախոսությունը։
Միջոցառման ընթացքում ARARAT ապրանքանիշի դեսպան Քրիստինա Իշխանյանը հյուրերին ներկայացրել է ARARAT հայկական կոնյակի պատմությունը, արտադրման հարուստ ուղին, ինչպես նաև կոնյակը վայելելու նրբությունները։
Միջոցառման հատուկ մաս էր կազմում ARARAT կոնյակների համտեսի ծիսակարգը։ Այսպես՝ հյուրերին ներկայացվել է ARARAT կոնյակների դասական շարքից մի քանիսը՝ «Ախթամար», «Դվին» և «Նաիրի» կոնյակները, ինչպես նաև ARARAT-ի նորարարական արտադրանքներից ARARAT Cherry-ն։
«ARARAT-ի շուկայավարության առանցքային գաղափարներից է երկխոսությունը իր սպառողի հետ։ Այդ իմաստով ARARAT-ի միջոցառումները մշտապես առանձնանում են բովանդակային հագեցվածությամբ, և մեզ համար կարևոր է հայկական լեգենդար կոնյակի սիրահարներին ներկայացնելու ոչ միայն նրա համահոտային առանձնահատկությունները, այլև կիսվել բրենդի ժառանգությամբ, նրա նորարարություններով ու նվաճումներով։ «ARARAT բացահայտումները» մեր կողմից մշակված հատուկ ձևաչափ է, որը հնարավորություն է տալիս հյուրերին հաղորդակից դարձնել մեր ապրանքանիշի պատմությանն և միասին վերապրել ARARAT-ով զուգորդված ջերմ և հաճելի պահեր։ «ARARAT բացահայտումներ» շարքը արդեն իսկ մեծ ոգևորությամբ է ընդունվել աշխարհի տարբեր երկրներում, բայց մեզ համար առանձնահատուկ կարևոր է այս շարքը իրագործել Հայաստանի տարբեր մարզերում»,- նշել է Երևանի կոնյակի գործարանի բիզնեսի զարգացման ղեկավար Հարություն Իսայանը։

On April 27 and 28, ARARAT held events to reveal ARARAT under a new perspective in Gyumri and Vanadzor. This time ARARAT Revelations was primarily focused on presenting the heritage as well as the modern facets of ARARAT in the regions of Armenia.
Held by the Yerevan Brandy Company, ARARAT Revelations is a series of events, which reflects the historical highlights of the brand by creating a platform where people can get acquainted with ARARAT values, vision and its philosophy.
The events were hosted by ARARAT Brand Ambassador Kristina Ishkhanyan, who presented the history, production, and delicate art of brandy tasting ritual.
One of the highlights of the event was the tasting ritual. Guests were introduced to the classic range of ARARAT Brandy – Akhtamar, Dvin, Nairi, and also got the chance to reveal the latest release from ARARAT Flavors range – ARARAT Cherry.
“A well-established dialogue with its consumer has been always crucial in ARARAT’s marketing agenda. That is why ARARAT events are always bearing a meaningful connotation. We find it extremely essential not only to present the taste and flavor characteristics of the legendary brandy but to share its heritage and latest innovations and accomplishments. ARARAT Revelations is a format designed by us to create a platform where our guests will get the opportunity to know the brand history by combining it with ARARAT's heartfelt moments. ARARAT Revelations program has received positive reviews worldwide. However, it is more than crucial for us to implement the event in various regions of Armenia,” noted Harutyun Isayan, Business Development Manager of Yerevan Brandy Company.