5 Մայիս 2023 - 09:08 AMT
Այսուհետ IDBank-ի Ռոքեթ Լայն թվային ապառիկը հասանելի կլինի ավելի երկար ժամկետով։ IDBank-ից տեղեկացնում են, որ թվային ապառիկի ժամկետն այսուհետ կախված կլինի դրա գումարի չափից։
Եվ այսպես, մինչև 100,000 դրամ անկանխիկ վճարումներ կատարելու դեպքում վարկի առավելագույն ժամկետը 6 ամիս է, 100,000 դրամից մինչև 500,000 դրամ վճարումների դեպքում՝ 24 ամիս, իսկ 500,000 դրամը գերազանցող վճարումների դեպքում առավելագույն ժամկետը արդեն 36 ամիս է։
Հատկանշական է, որ հաճախորդը Rocket Line 0% ծառայությունից նախկին մինչև 6 ամիս ժամկետի փոխարեն այսուհետ կարող է օգտվել մինչև 12 ամիս ժամկետով կախված կոնկրետ վաճառակետում գործող պայմաններից։
Ինչ վերաբերում է մարումների ձևաչափին, ապա պետք է նշել այն նորույթը, որ 9-ից 36 ամիս ժամկետով Rocket line ստանալու դեպքում հաճախորդը վճարումները իրականացնելու է անուիտետային տարբերակով, այսինքն՝ կատարելու է հավասարաչափ մարումներ ընտրած ամիսների ընթացքում։ Դասական Rocket line-ը շարունակում է գործել նույն պայմաններով, այսինքն եթե ընտրել եք մինչև 6 ամիս վճարման ժամկետ, ապա գումարը կարող եք վճարել մաս-մաս կամ ամբողջովին մինչ թվային ապառիկի վերջնաժամկետը։
Կորպորատիվ բիզնեսի տնօրեն Տիգրան Մխիթարյանի խոսքով՝ նոր փոփոխությունը գերազանց առաջարկ է ոչ միայն հաճախորդների համար՝ հարմարավետության և ճկունության տեսանկյունից, այլև լավ տարբերակ է բիզնեսի համար էլ ավելի շատ հաճախորդ ներգրավելու։
«Մենք նկատեցինք, որ թե՛ գործընկեր վաճառակետերի, և թե՛ հաճախորդների կողմից մեծ պահանջարկ կար Rocket Line և Rocket Line 0%-ի ժամկետների երկարաձգման մասով։ Հենց դրա համար «Գնի՛ր հիմա, վճարի՛ր հետո» ձևաչափն էլ ավելի հարմարեցվեց հաճախորդներին՝ տալով հնարավորություն ինքնուրույն ընտրելու վճարումների առավելագույն ժամկետը», – ասել է Տիգրան Մխիթարյանը։
Ավելի երկար ժամկետով Ռոքեթ Լայնից օգտվելու համար պետք է թարմացնել Idram&IDBank հավելվածը, և թվային ապառիկով վճարումներ կատարելու պահին պարզապես ընտրել այն ժամկետը, որը հարմար է հաճախորդին։

Отныне цифровая версия Rocket Line от IDBank будет доступна в течение более длительного периода. IDBank сообщает, что срок цифровой рассрочки будет зависеть от размера ее суммы.
Итак, при безналичных платежах до 100 000 драмов максимальный срок кредита составляет 6 месяцев, при платежах от 100 000 драмов до 500 000 драмов – 24 месяца, а при платежах свыше 500 000 драмов максимальный срок – 36 месяцев.
Примечательно, что вместо прежнего периода до 6 месяцев клиент может воспользоваться услугой Rocket Line 0% сроком до 12 месяцев, в зависимости от условий конкретной торговой точки.
Что касается формы погашения, следует отметить, что в случае получения Rocket line на срок от 9 до 36 месяцев, клиент будет осуществлять платежи в аннуитетном порядке, то есть он будет производить равные погашения в течение выбранных месяцев. Классическая версия кредитной линии Rocket line продолжает действовать на тех же условиях, то есть, если вы выбрали период оплаты до 6 месяцев, вы можете оплатить сумму частями или полностью до истечения срока цифровой рассрочки.
По словам директора по корпоративному бизнесу Тиграна Мхитаряна, новое изменение является отличным предложением не только для клиентов с точки зрения удобства и гибкости, но и хорошим вариантом для бизнеса, чтобы привлечь больше клиентов. «Мы заметили, что был большой спрос как со стороны партнерских точек, так и со стороны клиентов на продление сроков кредита Rocket Line и Rocket Line 0%. Именно поэтому формат «Купи сейчас – плати потом» был еще болeе адаптирован для клиентов, предоставляя им возможность самостоятельно выбирать максимальный срок погашения», — сказал Тигран Мхитарян.
Чтобы использовать Rocket Line в течение более длительного периода, необходимо обновить свое приложение Idram&IDBank, и, при совершении платежей цифровым кредитом, просто выбрать подходящий период.