Ucom ընկերությունը ցանցի ընդլայնման ռազմավարական պլանի շրջանակներում ընդլայնելու է ֆիքսված ցանցը՝ մուտք գործելով Գավառ, Սևան, Իջևան, Արտաշատ, Աշտարակ և Գորիս մարզային քաղաքներ։ Տեխնիկական աշխատանքները մեկնարկել են և ավարտին կհասցվեն 2024 թվականի ընթացքում։
«Սա նշանակում է, որ նշյալ մարզային քաղաքների ինչպես բազմաբնակարան շենքերի, այնպես էլ սեփական տների բնակիչները հնարավորություն կստանան օգտվելու Ucom-ի՝ Հայաստանում ամենաարագը ճանաչված շարժական և ֆիքսված կապի բոլոր ծառայություններից, ինչպես առանձին, այնպես էլ կոնվերգենտ՝ միասնական փաթեթով։ Ավելին, ֆիքսված ցանցի ընդլայնմանը զուգահեռ այդ 6 մարզային քաղաքներում մենք նաև կարդիականացնենք շարժական ցանցը՝ ավելի որակյալ ու ժամանակակից կապի հնարավորություն ընձեռելով մեր բաժանորդներին», – նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Շարժական ցանցի արդիականացումը և ֆիքսված ցանցի ընդլայնումը թույլ կտան նշված 6 քաղաքի բնակիչներին միավորել իրենց ֆիքսված և շարժական կապի ծառայությունները մեկ փաթեթում և վճարել մինչև 45% ավելի քիչ գումար, քան այդ ծառայություններին առանձին-առանձին բաժանորդագրվելու դեպքում։ Ընտրելով Unity փաթեթները՝ բաժանորդներն ամբողջ ընտանիքի համար կապահովեն մինչև 500 Մբիթ/վրկ արագությամբ տան ինտերնետ, 210+ հեռուստատեսային ալիքներ, այդ թվում՝ 4K որակի, նորագույն սերնդի Wi-Fi 6 սարք, որը կընձեռի տան ինտերնետի ավելի արագ ու սահուն փորձառություն։ Ավելին, փաթեթում հնարավոր կլինի ներառել մինչև 4 Սուպեր SIM-քարտ՝ ընտանիքով ամենաարագ շարժական կապի հնարավորություններից օգտվելու համար։

Компания Ucom расширит свою фиксированную сеть в рамках стратегического плана расширения сети, войдя в региональные города Гавар, Севан, Иджеван, Арташат, Аштарак и Горис. Технические работы начаты и будут завершены в течение 2024 года.
«Это означает, что жители как многоквартирных домов, так и частных домов указанных региональных городов будут иметь возможность воспользоваться всеми услугами самых быстрых мобильной и фиксированной сетей в Армении по признанию Speedtest, а именно: услугами Ucom, как по отдельности, так и конвергентными, то есть объединенными в единый пакет. Более того, параллельно с расширением фиксированной сети мы также модернизируем мобильную сеть в этих 6 региональных городах, предоставив возможность более качественной и современной связи для наших абонентов», – отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
Модернизация мобильной сети и расширение фиксированной позволят жителям указанных 6 городов объединить свои услуги фиксированной и мобильной связей в одном пакете и платить до 45% меньше, чем если бы они были подключены к эти услугам по отдельности. Выбрав пакеты Unity, абоненты обеспечат всей семье домашний интернет со скоростью до 500 Мбит/сек, 210+ телеканалов, в том числе в качестве 4K, устройства Wi-Fi 6 последнего поколения, которые гарантируют более быстрый и бесперебойный домашний интернет. Более того, в пакет можно будет включить до 4-х Super SIM-карт, чтобы наслаждаться максимально быстрой мобильной связью всей семьей.