27 Ապրիլ 2009 - 09:30 AMT
ՀՀ կառավարությանն առընթեր հարկային պետական ծառայության կողմից հրապարակված 2009 թվականի ֆինանսական տարվա սկզբից հունվար-մարտ ամիսների տվյալներով, առաջին 300 խոշոր հարկատուների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երկրորդ տեղը` ընթացիկ տարվա առաջին եռամսյակում ՀՀ պետական բյուջե վճարած հարկերի եւ տուրքերի ընդհանուր գումարով: Այդ մասին հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում Ընկերության կողմից վճարվել է 3,395,528.8 հազար դրամ: Ցանկի 16-րդ տեղում գտնվող «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ «Տրանսգազ» ՍՊԸ կողմից վճարվել է 481,194.5 հազար դրամ, 170 -րդ տեղում գտնվող «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն` 79,000.0 հազար դրամ, «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն (240-րդ տեղ)` 58,107.6 հազար դրամ:
«ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ հետ հանձնարարության պայմանագրով աշխատող «Էյ-Ի -Ջի» ՍՊԸ-ն հարկատուների ցուցակում զբեղեցնում է 119-րդ տեղը` 110,015.3 հազար դրամ վճարած գումարով:
Ֆինանսական տարվա սկզբից 3 մլն. դրամ եւ ավելի սոցիալական ապահովագրության վճար վճարած 300 խոշոր ապահովադիրների ցանկում վճարած պարտադիր սոցիալական ապահովագրության վճարների ընդհանուր գումարի չափով ,ՀայՌուսգազարդե ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երրորդ տեղը՝ 390,000.0 հազար դրամ:
Նշված ցանկի 31-րդ տեղը զբաղեցնում է «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն` 49,000.0 հազար դրամ վճարած գումարով, 68-րդ տեղը «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն`27,000.0 հազար դրամ վճարած գումարով:
«Էյ-Ի -Ջի» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 25-րդ տեղը` 52,000.0 հազար դրամ վճարած գումարով: Ֆինանսական տարվա սկզբից 100 եւ ավելի աշխատողների միջին ցուցակային թիվ հայտարարագրած ապահովադիր հանդիսացող առեւտրային կազմակերպությունների ցանկում «ՀայՌուսգազարդ» ՓԲԸ-ն զբաղեցնում է երկրորդ տեղը` 5805 աշխատողների թվով: 33-րդ տեղում «Տրանսգազ» ՍՊԸ-ն է` 768 աշխատող, 175-րդ տեղում «Տրանսգազշին» ՍՊԸ-ն` 206 աշխատող, 294-րդ տեղում «Ավտոգազ» ՍՊԸ-ն` 131 աշխատող, 362-րդ տեղում «Արմավիրի գազմաշ» ՍՊԸ-ն`106 աշխատող: «Էյ-Ի -Ջի» ՍՊԸ-ն զբաղեցնում է 25-րդ տեղը` 948 աշխատող:
Անցյալ շաբաթ Հայաստանի կառավարությանն առընթեր պետեկամուտների կոմիտեն իր կայքում տեղակայել է «2009 թվականի փետրվարի տվյալներով խոշոր հարկատուների մոնիտորինգի ընդհանրացված ցուցանիշների վերլուծություն»:

В опубликованном Государственной налоговой службой при правительстве Армении списке 300 крупных налогоплательщиков, ЗАО «АрмРосгазпром» по общей сумме выплат в госбюджет РА за январь-март 2009 финансового года занимает 2-е место. Об этом сообщает пресс-служба компании.
За указанный период компания выплатила 3,395,528.8 тыс. драмов. 16-ое место занимает ООО «Трансгаз» ЗАО «АрмРосгазпром» по сумме выплат в размере 481,194.5 тыс. драмов, 170-е место – ООО «Трансгазстрой» по сумме выплат в размере 79,000.0 тыс. драмов, ООО”Автогаз” выплатило 58,107.6 тыс. драмов (240-ое место).
Компания “Эй-И-Джи-сервис”, осуществляющая деятельность по договору поручительства с ЗАО «АрмРосгазпром», в списке налогоплательщиков занимает 119-ое место по сумме выплат в размере 110,015.3 тыс.драмов.
С начала финансового года по объему выплат по обязательному социальному страхованию среди 300 крупнейших плательщиков с суммами отчислений от 3 млн. драмов и выше ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 3-е место -390,000.0 тыс.драмов.
В этом списке 31-ое место занимает ООО «Трансгаз» ЗАО «АрмРосгазпром» по сумме выплат в размере 49,000.0 тыс.драмов, 68-ое место – ООО «Трансгазстрой» по сумме выплат в размере 27,000.0 тыс.драмов. ООО “Эй-И-Джи-сервис” занимает 25-ое место -52,000.0 тыс.драмов.
С начала финансового года в списке коммерческих организаций-гарантов, по среднесписочному количеству – 100 и более- сотрудников ЗАО “АрмРосгазпром” занимает 2-е место. В компании работают 5805 человек. 33-е место занимает ООО «Трансгаз»- 768, 175-ое – ООО «Трансгазстрой» – 206, 294-ое- ООО”Автогаз” -131, 362-ое место –ООО “Армавирский Газмаш” -106 сотрудников. ООО “Эй-И-Джи-сервис” занимает 25-ое место – 948 сотрудников.
На прошлой неделе Комитет по госдоходам при правительстве Армении разместил на своем сайте «Анализ обобщенных показателей мониторинга крупных налогоплательщиков за февраль 2009 года».