14 Հուլիս 2023 - 11:39 AMT
Երևանի կոնյակի գործարանը ներկայացնում է իր համահոտային շարքի նոր խմիչքը․ ARARAT Honey-ն դասականի և նորարության այն համադրությունն է, որը կբացահայտի թե կոնյակի, թե մեղրի նորանոր եզրերը։
2013 թվականին առաջացած գաղափարը Երևանի կոնյակի գործարանի մասնագետներից պահանջել է ստեղծագործական որոնումների տասը տարի, որը հանգեցրել է ներդաշնակի բացարձակ դրսևորմանը։
ARARAT Honey-ն ունի 30% թնդություն և առանձնանում է ARARAT-ին բնորոշ ոսկեգույն, բաց սաթե երանգով։
Այս նախաձեռնությամբ Երևանի կոնյակի գործարանը շարունակում է արդեն իսկ մեծ հաջողություններ գրանցած «Երիտասարդ սպառողների ներգրավման» իր ռազմավարությունը 50-ից ավելի շուկաներում։
Մասնավորապես՝ 2019 թվականին մեկնարկած ARARAT-ի համահոտային նորարարական շարքը նպատակ ուներ ամրացնելու բրենդի դիրքերը «Պրեմիում+» կատեգորիայում ու ներգրավել նոր սպառողների։ Երևանի կոնյակի գործարանի մասնագետների և ARARAT-ի աշխարհասփյուռ թիմերի հետևողական աշխատանքի շնորհիվ նախորդ տարիներին թողարկած ARARAT Apricot-ը, ARARAT Coffee-ն և ARARAT Cherry-ն սպառման ծավալներով դարձել են և արդեն մի քանի տարի պահպանում են աշխարհում առաջին հորիզոնականը «Ներմուծված համահոտային բրենդի» դասում։ Դրա մասին է վկայում ալկոհոլային ոլորտի IWSR միջազգային հեղինակավոր հետազոտական ընկերության բոլորովին վերջերս թողարկած հաշվետվությունը։
«Ինչպես կոնյակը, մեղրը բնության այն եզակի պարգևն է, որը ևս ստացվում է կուպաժի՝ տարբեր ծաղիկների ու բույսերի նեկտարների համադրությամբ։ Այնպես որ, դեռևս տարիներ առաջ օրակարգ բերված գաղափարն ունի նաև գեղեցիկ խորհրդանշական իմաստ։ Չնայած մեղրի տարբեր տեսակներն ունեն էապես տարբերվող ծագում, համ, հոտ և բույր, մենք տեսականորեն վստահ էինք կոնյակի ու մեղրի համադրելիության մեջ, և մեզ հարկավոր էր այս երկու ինքնին հագեցած բաղադրիչներից ստանալ այնպիսի միահյուսում, որը լրացուցիչ երանգներ կհաղորդեր թե՛ կոնյակին, թե՛ մեղրին»,- ընդգծել է Երևանի կոնյակի գործարանի արտադրության տնօրեն Համլետ Անտոնյանը։
ARARAT Honey-ն ունի հարուստ և կլորավուն համ՝ ընդգծված նեկտարային և համեմունքային երանգներով, որի վայելքին նախորդում է ARARAT կոնյակներին բնորոշ և մեղրամոմով հագեցած բույրը։

14 Июль 2023 - 12:37 AMT
Ереванский коньячный завод представил новый продукт линейки ARARAT Flavors. ARARAT Honey – гармоничное сочетание классики и инноваций, которое раскроет новые грани как коньяка, так и меда.
Возникшая еще в 2013 году идея о создании подобного напитка потребовала у мастеров Ереванского коньячного завода более 10 лет творческого поиска, которые в итоге привели к гармонии в ее абсолютном проявлении.
ARARAT Honey имеет 30-ти процентную крепость и отличается характерным для коньяка ARARAT золотистым оттенком, переливающимся в светло-янтарный.
Этой инициативой Ереванский коньячный завод продолжает успевшую оправдать себя в более 50-ти странах стратегию по вовлечению молодой аудитории.
Так, запущенная в 2019 году инновационная линейка ARARAT Flavors преследовала цель усиления позиций бренда в сегменте «Премиум +» и вовлечения новых молодых потребителей. Благодаря последовательной работе команд ARARAT во всем мире напитки ARARAT Apricot, ARARAT Coffee и ARARAT Cherry уже несколько лет сохраняют позицию лидера по объёмам потребления в категории «Вкусовые импортированные бренди». Об этом свидетельствует опубликованный недавно последний отчет IWSR – наиболее влиятельного мирового рейтинга сферы.
«Как и коньяк, мед является тем редким даром пророды, который в некотором смысле получается в результате купажа – сочетания нектара разных цветов и растений. Так, что еще несколько лет назад обозначенный в повестке Ереванского коньячного завода проект ARARAT Honey кроме прочего имеет красивый символический смысл. И несмотря на то, что разные виды меда имеют совершенно разное происхождение, вкус, цвет и аромат, в теории мы были уверены в сочетаемости меда и коньяка, но нам было необходимо получить из двух самодостаточных и насыщенных продуктов получить такое сочетание, которое придаст новые грани как меду, так и коньяку», – отмечает директор по производству Ереванского коньячного завода Гамлет Антонян.
ARARAT Honey обладает богатым округлым вкусом с выраженными тонами нектара и пряностей, которому предшествует характерный для коньяков ARARAT аромат, дополненный нотками пчелиного воска. ARARAT Honey можно наслаждаться как в чистом в виде, с кубиком льда или в коктейлях ARARAT.