Հուլիսի 18-ին միջոցառման շրջանակում «Յուքոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը և «Ասբիս Կովկաս, Կենտրոնական Ասիա և Մոլդովա» գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Յագլովը ստորագրել են փոխըմբռնման հուշագիր, որով ևս մեկ անգամ ընդգծվել է Ucom-ի և Apple պաշտոնական ներկայացուցչության միջև փոխգործակցությունը, ազդարարվել է վաճառքների ընդլայնման ռազմավարական ծրագրի մեկնարկը և սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված միջոցառումների շարքը, ներկայացվել են հայաստանյան B2B՝ կորպորատիվ և B2C՝ անհատ բաժանորդների համար մշակված հատուկ առաջարկներ, ինչպես նաև հայտարարվել է «Յուքոմ» ընկերության կորպորատիվ վաճառքի լավագույն մենեջերի անունը։
«Յուքոմ» ընկերությունն Apple արտադրանքի պաշտոնական վերավաճառող է 2015 թվականից։ Հայաստանում սփռված Ucom-ի 78 վաճառքի և սպասարկման կենտրոններից 15-ում առկա են Apple ոճով կահավորված առանձին անկյուններ, ընդ որում՝ ոչ միայն մայրաքաղաքում, այլև մարզային այնպիսի քաղաքներում, ինչպիսիք են Աշտարակը, Գյումրին, Հրազդանը և Վանաձորը։ Առավել մարդաշատ սպասարկման կենտրոններում հնարավոր է ստանալ Apple-ի կողմից վերապատրաստված iPro մասնագետների խորհրդատվությունը։
«Մեկ ամսից ավելի է, որ ASBIS-ի հետ մեր գործակցության արդյունքում Ucom-ի կորպորատիվ հաճախորդները կարողանում են օգտվել հին MacBook-երի փոխանակման՝ Trade-In և հետգնման՝ Buy-Back ծառայություններից։ Հին սարքավորման փոխանակման՝ Trade-In-ի ընթացքում կորպորատիվ հաճախորդը ներկայացնում է իր հին MacBook-ը Ucom-ի մասնագետին, ով գնահատում է օգտագործված սարքավորման արժեքը, որն էլ իր հերթին նվազեցվում է նոր ձեռք բերվող MacBook-ի գնից։ Այսպիսով, Ucom-ը ոչ միայն հնարավորություն է ընձեռում իր կորպորատիվ հաճախորդներին փոխարինել օգտագործված սարքավորումը նոր սերնդի՝ ավելի հզոր աշխատանքային գործիքով, ընդ որում՝ առավել մատչելի արժեքով, այլև երաշխավորում է հետգնումը կամ, ինչպես ընդունված է ասել՝ Buy-Back-ը, MacBook-երի մաշվածության ժամկետի ավարտին», – մանրամասնել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Այս հուշագրի ստորագրումը կարևոր քայլ է ASBIS-ի և Ucom-ի՝ որպես պաշտոնական վերավաճառողի միջև գործակցության զարգացման համատեքստում, և մենք ոչ միայն պայմանավորվել ենք, այլև արդեն սկսել ենք ամրապնդել մեր գործակցությունը երեք հիմնական ուղղություններով՝ մանրածախ առևտրի զարգացման, B2B առաջարկների ձևավորման և Trade-In հնարավորությունների ստեղծման առումով», – նշել է «Ասբիս Կովկաս, Կենտրոնական Ասիա և Մոլդովա» գլխավոր տնօրեն Ալեքսեյ Յագլովը։
Միջոցառման ավարտին «Ասբիս Կովկաս, Կենտրոնական Ասիա և Մոլդովա» ներկայացուցիչը պատմել է Apple SEED` վաճառքի ակտիվացման, կրթության և զարգացման ծրագրի մասին, որի շրջանակներում B2B և B2C սեգմենտների հետ աշխատող Ucom-ի անձնակազմը տեղեկանում է վաճառքի նորություններին, նոր արտադրանքի մասին, ստանում է խորհրդատվություն և լրացուցիչ տեղեկատվություն, կարողանում է սովորելու ընթացքում միավորներ վաստակել սմարթֆոնի միջոցով։ Apple SEED կրթական ծրագրի մասնակիցներից ամենամեծ առաջադիմությունը գրանցած Ucom-ի աշխատակից Վահե Տեր-Գևորգյանն արժանացել է հատուկ հավաստագրի։

18 июля состоялось мероприятие, в рамках которого Ральф Йирикян, генеральный директор ЗАО «Юком», и Алексей Яглов, генеральный директор «ASBIS Кавказ, Центральная Азия и Молдова» подписали меморандум о взаимопонимании, посредством которого в очередной раз было подчеркнуто официальное взаимодействие между Ucom и официальным представительством компании Apple, а также было объявлено о запуске стратегического плана по расширению продаж и ряда мероприятий, направленных на повышение качества обслуживания. Были представлены специальные предложения, разработанные для армянских корпоративных (B2B) и индивидуальных (B2C) абонентов, а также объявлено имя лучшего менеджера по корпоративным продажам компании Ucom.
Компания Ucom является официальным реселлером продукции Apple с 2015 года. 15 из 78 центров обслуживания абонентов Ucom, действующих по всей Армении, имеют отдельные уголки, оформленные в стиле Apple, причем такие уголки можно найти не только в столице, но и в областных городах, таких как Аштарак, Гюмри, Раздан и Ванадзор. В самых многолюдных центрах обслуживания абонентов Ucom есть возможность проконсультироваться со специалистами iPro, прошедшими обучение от Apple.
«В результате нашего сотрудничества с ASBIS уже более месяца корпоративные абоненты Ucom имеют возможность воспользоваться услугами обмена – Trade-In – и выкупа – Buy-Back – для своих старых MacBook-ов. При обмене старого оборудования, в рамках Trade-In корпоративный абонент сдает свой старый MacBook специалисту Ucom, который оценивает стоимость бывшего в употреблении оборудования, которая в свою очередь вычитывается из стоимости приобретаемого нового MacBook. Таким образом, Ucom не только предоставляет своим корпоративным абонентам возможность замены бывшего в употреблении оборудования на более мощный рабочий инструмент нового поколения, причем по более доступной цене, но и гарантирует выкуп или, как принято говорить, Buy-Back, по окончании срока службы MacBook», – пояснил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Подписание этого меморандума – это важный шаг в развитии сотрудничества между ASBIS и Ucom как авторизированного реселлера, и мы договорились и уже начали укреплять наше сотрудничество в трех основных направлениях: развитие ритейл, направления B2B и возможности Trade-In», – отметил Алексей Яглов, генеральный директор «ASBIS Кавказ, Средняя Азия и Молдова».
По завершении мероприятия представитель «ASBIS Кавказ, Центральная Азия и Молдова» рассказал о программе активации продаж, обучения и развития «Apple SEED», в рамках которой сотрудники Ucom, работающие с сегментами B2B и B2C, узнают о новостях продаж, новых продуктах, а также получают рекомендации и дополнительную информацию, при этом зарабатывая баллы посредством своего смартфона во время обучения. Сотрудник Ucom Ваге Тер-Геворгян, зафиксировавший наибольший прогресс среди участников образовательной программы Apple SEED, был удостоен специального сертификата.