21 Հուլիս 2023 - 07:56 AMT
Հուլիսի 24-ին IDBank-ը հրապարակային առաջարկի միջոցով կթողարկի AMANLBB2LER8 տարբերակիչ ծածկագրով անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի 2023 թվականի դոլարային տրանշը` հետևյալ պայմաններով.
• Ընդհանուր ծավալը՝ 5 մլն ԱՄՆ դոլար
• Արժեկտրոնային տարեկան եկամտաբերությունը՝ 4․25 %
• Շրջանառության ժամկետը՝ 27 ամիս
• Արժեկտրոնի վճարում՝ եռամսյա պարբերականությամբ
• Թողարկման/տեղաբաշխման սկիզբ՝ 24/07/2023
• Տեղաբաշխման ավարտ՝ 22/09/2023
• Մարման ամսաթիվ՝ 24/10/2025
IDBank-ի ֆինանսական տնօրեն Արման Ասատրյանի խոսքով՝ Բանկի պարտատոմսերն այսուհետ հնարավոր կլինի ձեռք բերել նաև առցանց տարբերակով։
«Ուրախ ենք, որ թվայնացման գործընթացն արդեն հնարավորություն է տալիս մեր հաճախորդներին ձեռք բերել Բանկի կողմից թողարկված պարտատոմսերն առանց Բանկ այցելելու։ Սա ևս մեկ քայլ է՝ ուղղված մեր հաճախորդների հարմարավետությունն ապահովելուն և, իհարկե, նրանց ժամանակը խնայելուն», – ասել է Արման Ասատրյանը։
Պարտատոսմեր ձեռք բերելու համար պարզապես անհրաժեշտ է IDBanking.am առցանց հարթակում մուտք գործել «Արժեթղթեր» բաժին, ընտրել պարտատոմսերի տեսակն ու քանակը և կատարել գնում։ Պարտատոմսերը ձեռք բերելուց հետո դրանց մասին ամբողջական ինֆորմացիան հասանելի կլինի Idram&IDBank հավելվածում․ «Բանկինգ» բաժնի «Պարտատոմսեր» ենթաբաժնում ներկայացված է պարտատոմսերի տարբերակիչ ծածկագիրը, քանակը, անվանական արժեքը, տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությունը, արժեկտրոնի վճարման օրը և պարտատոմսերի մարման օրը։
Պարտատոմսերի վերաբերյալ ամբողջ տեղեկատվությունը հասանելի է կայքում։
Պարտատոմսերի ծրագրային ազդագիրը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկում ՀՀ ԿԲ նախագահի 07 հոկտեմբերի 2022թ. թիվ 1/489 Ա որոշմամբ հաստատված ծրագրային ազդագրի շրջանակում։ Ծրագրային ազդագրի, դրա լրացման էլեկտրոնային տարբերակներին և սույն թողարկման հիմնական պայմաններին կարելի է ծանոթանալ IDBank-ի պաշտոնական կայքում:

24 июля текущего года IDBank выпустит долларовый транш именных купонных облигаций под аббревиатурой AMANLBB2LER8 со следующими условиями.
• Общий объем – 5 миллион долларов
• Годовая процентная ставка – 4,25%
• Срок обращения облигаций – 27 месяцев
• Облигации будут выплачиваться ежеквартально
• Выпуск/размещение – 24.07.2023
• Окончание размещения – 22.09.2023
• Срок погашения – 24.10.2025
По словам Армана Асатряна, финансового директора IDBank-а, отныне приобрести облигации Банка можно будет также онлайн. «Мы рады, что процесс цифровизации уже позволяет нашим клиентам приобретать облигации, выпущенные Банком, без посещения филиалов. Это еще один шаг, направленный на обеспечение комфорта наших клиентов и, конечно же, на экономию их времени», — говорит Арман Асатрян.
Для приобретения облигаций Вам достаточно зайти в раздел «Ценные бумаги» на онлайн-платформе IDBanking.am, выбрать тип и количество облигаций и совершить покупку. После покупки облигаций полная информация о них будет доступна в приложении Idram&IDBank: в разделе «Облигации» подраздела «Банковские услуги» представлены отличительный код, количество, номинальная стоимость, годовой купонный доход, дата выплаты купона и дата погашения облигаций.
Вся информация об облигациях также доступна по следующей ссылке.
Программный проспект облигаций зарегистрирован ЦБ РА, решением Председателя ЦБ РА N1/489А 7-ого октября 2022 года. Электронные версии проспекта программы, ее заполнение и основные условия выпуска можно найти на официальном сайте IDBank-а.