ՀՀ կենտրոնական բանկը մասնակցում է Ռուսաստանում անցկացվող «Հուշադրամների համաստեղություն-2009» հուշադրամների երրորդ միջազգային մրցույթին: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը: Մրցույթում 2008 թվականին թողարկված ՀՀ հուշադրամները ներկայացվել են հետեւյալ անվանակարգերում. Տարվա հուշադրամ ` «XX դարի հայոց կաթողիկոսներ», ոսկի, Տարվա ոսկե հուշադրամ` «Վիլյամ Սարոյան-100», ոսկի, Տարվա արծաթե հուշադրամ` «Ազգային Դրամի 15 տարին», արծաթ, Յուրահատուկ գաղափարային որոշում` «Վիկտոր Համբարձումյան-100», արծաթ, Հաջող գեղարվեստական որոշում` «Օպերայի եւ Բալետի թատրոնի հիմնադրման 75-ամյակ», արծաթ, Օրիգինալ տեխնոլոգիա` «Լեվ Յաշին», արծաթ:
Ինչպես նշվում է հաղորդագրության մեջ, ինտերնետային բաց քվեարկությունների արդյունքում ամենաշատ ձայն հավաքած հուշադրամը կարժանանա «Հանդիսատեսի համակրանքը» հատուկ մրցանակին:

28 Апрель 2009 - 11:35 AMT
Центральный банк Армении участвует в третьем международном конкурсе “Монетное Созвездие-2009”, который проходит в России. Об этом сообщает служба по связям с общественностью ЦБ.
Согласно сообщению, выпущенные в 2008 году армянские памятные монеты представлены в следующих номинациях: Памятная монета года – “Армянские католикосы ХХ века” (золото); Золотая памятная монета года – “Вильям Сароян-100” (золото); Серебряная памятная монета года – “15 лет Национальному Драму” (серебро); Особое идейное решение – “Виктор Амбарцумян-100” (серебро); Удачное художественное решение – “75-летие основания Театра оперы и балета” (серебро); Оригинальная технология – “Лев Яшин” (серебро).
Как отмечается в сообщении, в результате открытого интернет-голосования собравшая наибольшее количество голосов памятная монета получит специальный приз “Зрительская симпатия”.