«Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանի հանձնարարության հիման վրա կատարված աշխատանքի արդյունքում Գորիսի 3 կրթօջախ՝ թիվ 4 և Ա․ Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցների, ինչպես նաև «Գորիսի պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի հարյուրավոր սաներն անվճար կօգտվեն Հայաստանի ամենաարագ ինտերնետից։ Տեխնիկական թիմի ջանքերով նշյալ կրթօջախներում արդեն ապահովված է ֆիքսված ինտերնետի հասանելիությունը, ինչպես նաև գործարկվել է ժամանակակից օգտատերերի պահանջներին համապատասխանող Wi-Fi ցանցը։
«Գորիսի ուսումնական հաստատություններում առաջադեմ տեխնոլոգիաների կիրառմամբ հուսալի և արագ ինտերնետի հասանելիության ապահովումն արդեն իրականություն է։ Այո՛, մեր խոստումը գործ է։ Տրամադրելով անվճար գերարագ ինտերնետ՝ մենք ավելի բարենպաստ միջավայր ենք ստեղծել հարյուրավոր սաների ուսման և գիտելիքների փոխանակման համար։ Համոզված ենք, որ բարելավում ենք հայրենիքի կրթական լանդշաֆտը՝ ապահովելով երիտասարդների հաջողության համար անհրաժեշտ ռեսուրսը», – նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Գորիս այցի ընթացքում «Յուքոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանին ինտերնետ կապի տրամադրման դիմում են ներկայացրել Գորիսի թիվ 4 և Ա․ Բակունցի անվան թիվ 1 ավագ դպրոցների, ինչպես նաև «Գորիսի պետական քոլեջ» ՊՈԱԿ-ի տնօրեններ Ա․ Շեգունցը, Լ․ Մանուչարյանը և Կ․ Լազարյանը։

30 Август 2023 - 09:01 AMT
В результате работы, проведенной на основании поручения генерального директора компании Ucom Ральфа Йирикяна, сотни учащихся трех образовательных центров в Горисе: старших школ номер 4 и номер 1 им. А. Бакунца, а также ГНКО «Горисский государственный колледж», бесплатно воспользуются самым быстрым интернетом в Армении. Усилиями технической команды в упомянутых образовательных центрах уже обеспечен доступ к фиксированному интернету, а также установлена сеть Wi-Fi, отвечающая требованиям современных пользователей.
«Обеспечение надежного и быстрого доступа в интернет в образовательных учреждениях Гориса с использованием передовых технологий – уже реальность. Да, наше обещание — действительно дело. Предоставляя бесплатный высокоскоростной доступ в интернет, мы создали более благоприятную среду для обучения и обмена знаниями между сотнями студентов. Мы уверены, что улучшаем образовательный ландшафт нашей родины, обеспечивая ресурсы, необходимые для успеха молодежи», – отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
В ходе визита в Горис генерального директора ЗАО «Юком» Ральфа Йирикяна директоры горисских средних школ №4 и №1 им. А.Бакунца, а также ГНКО «Горисский государственный колледж» А. Шегунц, Л. Манучарян и К. Лазарян подали заявления на предоставление интернет-связи.