28 Ապրիլ 2009 - 16:59 AMT
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ՀՀ էկոնոմիկայի, էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարարների, ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավարի ուղեկցությամբ այցելել է «Նաիրիտ» ՓԲԸ, շրջել արտադրամասերում, ծանոթացել արտադրական ներկա կարողություններին եւ գործարանի զարգացման հնարավորություններին: Այդ մասին հայտնում է կառավարության` հասարակայնության հետ կապերի եւ տեղեկատվության բաժինը:
Հաղորդագրության համաձայն, վարչապետը դրական է գնահատել գործարանի աշխատանքը, նշելով, որ գործարանի առաջնահերթ խնդիրն իրական կարողությունների պարզումն ու արտադրողականության ավելացումն է:
Կառավարության ղեկավարն ընդգծել է, որ «Նաիրիտը» զարգացման մեծ հնարավորություններ ունի, եւ եթե մշակված զարգացման ծրագրին համապատասխան աշխատի իր ամբողջ հզորությամբ, կնպաստի նաեւ տասնյակ ձեռնարկությունների արագ թափով գործարկմանը, նոր աշխատատեղերի ստեղծմանը:
«Նաիրիտը» պետության համար ունի էական նշանակություն, նրա աշխատանքը մեծ թափ է հաղորդում քիմիական արդյունաբերությանը, թույլ է տալիս նոր տեխնոլոգիաներ ներդնել, նոր արտադրություններ կազմակերպել: Քիմիական արդյունաբերությունը հեռանկարային ճյուղ է Հայաստանի համար, իսկ առանց «Նաիրիտի» քիմիական արդյունաբերության մեջ չենք կարող բեկումնային ծրագրեր իրականացնել», – ասել է վարչապետը:

28 Апрель 2009 - 16:59 AMT
Сегодня премьер-министр Армении Тигран Саркисян вместе с министрами экономики, энергетики и природных ресурсов и главы администрации правительства посетил ЗАО «Наирит», ознакомился с возможностями развития завода. Об этом сообщает управление информации и по связям с общественностью правительства.
Согласно сообщению, премьер-министр положительно оценил работу завода, отметив, что первоочередной задачей является оценка его реальных возможностей, повышение производительности.
Глава правительства подчеркнул, что завод имеет большой потенциал, и если будет работать по разработанной программе в полную силу, то станет возможной эксплуатация десятков предприятий, создание новых рабочих мест.
«Наирит» имеет большое значение для нашей страны, его работа сообщает сильный импульс химической промышленности, позволяет внедрять новые технологии, создать новые предприятия. Химическая промышленность – перспективная ветвь экономики Армении, а без «Наирита» невозможно осуществлять кардинальных программ», – сказал Саркисян.