Անկախ համաշխարհային ճգնաժամի ազդեցությունից, Armenian Card-ը կատարեց իր ֆինանսական ծրագիրը: «Armenian Card-ի շահույթի ծավալը 2009թ. առաջին եռամսյակում կազմել է 101 տոկոս»,-հաղորդել է Armenian Card-ի գործադիր տնօրեն Շահեն Հովհաննիսյանը «Բանկային գագաթնաժողով-Հայաստան 2009» շրջանակներում:
Նրա խոսքերով, Armenian Card-ը դա պրոցեսինգ է (բանկային քարտերի գործողությունների հետ կապված տեղեկատվության հավաքում, մշակում եւ տարածում հաշվարկների մասնակիցներին), որի մեջ ներառված են Հայաստանի շուրջ 20 բանկեր, եւ լոկալ քարտերը սպասարկվում են երկրի գրեթե բոլոր բանկերում: Հանդիսանալով ազգային օպերատոր, Armenian Card-ի շահույթի ծավալը 2009թ. առաջին եռամսյակում կազմել է 101 տոկոս: «Ինձ համար դա զարմանալի է, եւ դա վկայում է այն մասին, որ կան դեռեւս նիշաներ այս բիզնեսում»,-ասել է նա:
«Այս առնչությամբ Շահեն Հովհաննիսյանը նշել է, որ Armenian Card-ի աշխատանքային ծրագիրը հաստատվել է մինչեւ ճգնաժամի սկիզբը, ուստի բանկերը վենդերների հետ միասին կարող են նոր լուծումներ գտնել եւ տրամադրել ծառայություններ, որոնք պահանջված են»,-հավելել է Հովհաննիսյանը:
«Բանկային գագաթնաժողով-Հայաստան 2009»-ին մասնակցել են NCR, Hypercom, Cubernet, Inpras, R-Stayle եւ այլ ընկերությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաեւ Հայաստանի տարածքում գործող գրեթե բոլոր բանկերի ներկայացուցիչները:
Գագաթնաժողովում լսվեցին զեկույցներ բազմաճյուղ վարկային հաստատությունների ավտոմատացման համալիր համակարգերի, հայկական դրամի ընդունման մտավոր դեպոզիտի մշակման նախագծի, վճարային տերմինալների նոր գծերի վերաբերյալ, ինչպես նաեւ տեղի ունեցավ սարքավորումների ցուցադրություն:
Գագաթնաժողովի կազմակերպիչներն են երեք ընկերություններ` «MTD», «Սմարթ Տեխ» եւ «Սմարթ Տեստ»-ը, որոնք մասնագիտանում են բանկային սարքավարումների մատակարարման եւ ծրագրային ապահովման ոլորտներում:

28 Апрель 2009 - 18:43 AMT
Несмотря на отрицательное воздействие мирового кризиса, Armenian Card выполнила свою финансовую программу. «Объем прибыли Armenian Card за 1-ый квартал 2009 года составил 101%», – сообщил Исполнительный директор Armenian Card Шаген Оганесян на “Банковском Саммите – Армения 2009”.
По его словам, Armenian Card – это процессинг, в который вовлечены 20 банков Армении и локальные карточки обслуживаются практически во всех банках страны. Являясь национальным оператором, Armenian Card за первый квартал 2009 года выполнили план по прибылям на 101%. «Для меня это удивительно, и это говорит о том, что есть еще ниши в этом бизнесе в Армении», – сказал он.
«В связи с этим Шаген Оганесян отметил, что план работы Armenian Card был утвержден до начала кризиса, поэтому банки вместе с вендерами могут найти новые решения и предоставить услуги, которые будут востребованы», – добавил Оганесян.
В “Банковском Саммите – Армения 2009” приняли участие представители таких компаний, как NCR, Hypercom, Cybernet, Inpas, R-Style и др., а также представители практически всех банков, действующих на территории Армении.
На Саммите были зачитаны доклады по комплексным системам автоматизации для многофилиальных кредитных учреждений, по проекту разработки интеллектуального депозита для приёма армянских драмов, по новые линейкам платежных терминалов, а также проведен демонстрационный показ оборудования.
Организаторами Саммита являются три компании – «MTD», «Смарт Тех» и «Смарт Тест», специализирующиеся на поставке и обслуживании банковского оборудования и программного обеспечения.