Եթե ունեք փոքր կամ շարժական բիզնես, ապա IDBank-ի SoftPOS հավելվածը այն է, ինչ փնտրում եք։
SoftPOS-ը ստանդարտ POS տերմինալի բջջային տարբերակն է, որը ցանկացած Android սմարթֆոն վերածում է վճարային տերմինալի: Պարզապես սմարթֆոնը պետք է ունենա NFC ընթերցելու հնարավորություն։
Վճարման այս եղանակն առավել հարմար է հատկապես շարժական բիզնեսներին՝ առաքման և սննդի ծառայություններ մատուցող ընկերություններին (սրճարաններ, ռեստորաններ և այլն), որոնք կարող են օգտվել հետևյալ առավելություններից․
-Հավելվածի միջոցով վճարումները կատարվում են արագ և պարզ եղանակով․ պարզապես անհրաժեշտ է անհպում վճարման հնարավորությամբ քարտը մոտեցնել SoftPOS հավելվածով սմարթֆոնին:
-Վճարում ընդունելու համար POS տերմինալի փոխարեն անհրաժեշտ է ունենալ միայն սմարթֆոն։
-Ձեր տերմինալը միշտ Ձեզ հետ է, և Դուք կարող եք վճարումներ ստանալ ցանկացած պահի և ցանկացած վայրից՝ ըստ հարմարության։
-SoftPOS հավելվածի միջոցով հնարավոր է ընդունել անկանխիկ և անհպում վճարումներ կրեդիտային և դեբետային բոլոր քարտերով, ինչպես նաև Apple Pay և Google Pay վճարման եղանակներով:
SoftPOS տերմինալն ակտիվացնելու համար պարզապես անհրաժեշտ է լրացնել կոնտակտային անձի տվյալները կամ այցելելով Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։ Բանկը կդիտարկի հայտը և բավարարման վերաբերյալ լրացուցիչ կտեղեկացնի։

Если у Вас малый или мобильный бизнес, приложение SoftPOS от IDBank — это то, что Вам нужно.
SoftPOS — мобильная версия стандартного POS-терминала, превращающая любой Android-смартфон в платежный терминал. Для этого лишь необходимо, чтобы Ваш смартфон имел возможность чтения NFC. Этот способ оплаты особенно подходит для мобильных предприятий, компаний доставки и общественного питания (кафе, рестораны и т. д.), которые могут воспользоваться следующими преимуществами:
– Платежи через приложение производятся легко и быстро: Вам просто нужно поднести карту бесконтактной оплаты к смартфону с приложением SoftPOS.
– Для приема оплаты вместо POS-терминала Вам достаточно иметь смартфон.
– Ваш терминал всегда с Вами, и Вы можете получать платежи в любое время и из любого места, как Вам удобно.
– С помощью приложения SoftPOS можно принимать безналичные и бесконтактные платежи всеми кредитными и дебетовыми картами, а также способами оплаты Apple Pay и Google Pay.
Для активации терминала SoftPOS достаточно заполнить данные контактного лица, перейдя по ссылке или посетив любое отделение Банка. Банк рассмотрит заявку и сообщит об исполнении.